Víte, kde lze využít lázně pro zdravotníky?

Wellness

Stát se rozhodl podpořit zdravotníky kvůli jejich plnému nasazení v době covid-19. Dotační program Ministerstva zdravotnictví přispěl zdravotníkům částkou 8000 Kč na lázeňský pobyt dle vlastního výběru.

Celkem 856 milionů korun rozdal stát zdravotníkům na lázeňské pobyty. Patříte mezi ně? Možná víte, že svůj příspěvek na lázně pro zdravotníky, 8000 Kč, můžete využít dle svých preferencí. Je na vás, jaký pobyt si vyberete, a zda tento příspěvek využijete pro odpočinek, relaxaci či léčbu.

Využijte benefit dotačního programu lázně pro zdravotníky

Lázně pro zdravotníky jsou dotačním programem, u kterého je nutné o příspěvek požádat od 30. 7. do 31. 12. 2021. Stát zatím neupřesnil, jestli je nutné lázně v tomto období absolvovat či nikoliv. Zhruba 120 000 zdravotníků, kteří mají na tento příspěvek nárok, se však může setkat i s obsazeností lázní. Je proto dobré se podívat, kde lze příspěvek uplatnit a včas si lázeňské pobyty pro zdravotníky rezervovat.

Ne každý zdravotník má přehled o možnostech lázeňských pobytů u nás. Na lázně je Česká republika přitom skutečně bohatá. Oblíbené lázně se nachází ve Františkových Lázních, Karlových Varech, v Mariánských Lázních, Poděbradech, v Konstantinových Lázních, v Jánských Lázních, známé a oblíbené jsou lázeňské pobyty Karlova Studánka, Kynžvart, Libverda, Jáchymov, Jeseník, Lipová, Bechyně, Darkov, Lednice, Vráž, Teplice, Třeboň, Velké Losiny, Bělohrad i Velichovka.

Co byste ještě o příspěvku na lázně pro zdravotníky měli vědět?

  • Příspěvek je určen pro lékaře, zdravotní sestry, ošetřovatelem sanitáře a fyzioterapeuty, kteří pečovali o pacienty s covid-19. Poukaz vám pomůže získat váš zaměstnavatel.
  • Příspěvek nelze věnovat, a to ani rodinným příslušníkům.
  • Při rezervaci pobytu v lázních uveďte do poznámky informaci, že budete uplatňovat tento poukaz. Uveďte též fakturační údaje zaměstnavatele, který si pak tento příspěvek bude nárokovat. Váš pobyt bude o tuto částku nižší.
  • Poukaz nemá tištěnou podobu.

TIP: Více informací o příspěvku na lázně pro zdravotníky najdete na webových stránkách LazneProZdravotniky.cz. K výběru pobytu je ideální využít web Spa.cz.

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.