Bali Kréta

Víte, že nabízí Řecko Bali?

Když se řekne Bali, tak se většině lidí vybaví onen známý tropický ráj v Indonésii. Ne vždy tomu tak ale musí být, jelikož aktuálně nabízí Bali Kréta. Ano, přesně tak se nazývá jedno ze známých letovisek tohoto řeckého ostrova. Pokud o něm příliš mnoho nevíte, jste na správné adrese. V následujících řádcích se na něj totiž zaměříme a popíšeme si jak tuto lokalitu samotnou, tak i její okolí. Nudit se tady rozhodně nebudete.

Zátoka a kopce okolo

Máte-li rádi přírodu, jste na správném místě. Ostatně i proto lidé oblíbenou oblast Řecka – Bali navštěvují. Odměnou za vcelku dlouhou cestu na Krétu vám bude pohled na pulsující středisko, jež vzniklo z původně malé útulné rybářské vesničky. Leží přímo v zátoce obklopeno okolními kopci. Tato poloha je výhodná i v tom, že budete dokonale chráněni před větrem, jenž jinak není na Krétě nijak výjimečný. Foukat může jen od severovýchodu.

Co dělat v Bali?

Vesnice Bali je postavená na stráních a charakteristická je především přítomností teras. Kombinace turistického centra a malé vesničky působí poměrně zajímavě. Podívat se lze například na historické památky v čele s čtyřpatrovou fontánou. Romantický je malý přístav a určitě se vyplatí podívat se i do zdejšího pekařství a malých krámků nedaleko pobřeží. Jsou zde pláže s nabídkou plného vybavení, ale také malé zátoky a místa, kde budete mít dostatek klidu a soukromí. I proto se navštívit ostrov Kréta rozhodně vyplatí.

Podívejte se i do okolí

Pokud hodláte naplánovat dovolenou v Řecku na rok 2018, rozhodně se na tuto destinaci soustřeďte. Vždyť i v okolí Bali je k vidění spousta zajímavých míst. Jen namátkou můžeme jmenovat klášter Agios Ioannis Prodromos nebo rodište El Greca Panormos či Fodele. Skvělý je také výlet lodí do Rhetimny. Jestliže máte raději přírodní jevy, podívejte se do jeskyně Melidoni.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *