Vsaďte na romantiku Lednicko-valtického areálu

Dobré víno, půvabná příroda a unikátní památky od pánů z rodu Lichtenštejnů – takovou příchuť má pro většinu z nás známý Lednicko-valtický areál pod patronací UNESCO. Pořádná porce antické romantiky říznutá štiplavým kořením bohatého společenského života nenechá chladným žádného milovníka nezapomenutelných životních okamžiků. Dovolenou máme přece jen jednou do roka, tak proč si při té příležitosti nedopřát něco opravdu jedinečného?

37 zajímavostí areálu

Ano, přesně takový počet tu na zvídavé návštěvníky čeká. Stavby a plastiky v zámeckém parku, štíhlý minaret, ale i budova nádraží. Pokud byste je chtěli projít všechny, čeká vás opravdu dlouhá procházka. Bohužel na většinu vyhlídek musíte zaplatit vstupné. I když bývá minimální, v součtu se může nepříjemně prodražit. Zvláště, když se výhledy okolo vás téměř nemění.

Palmový skleník nemůžete minout

O Lednickém zámku toho už bylo napsáno dost a dost. Ale věděli jste, že k němu patří i Palmový skleník? Vyrostl zde v letech 1843-1845. Tvoří přirozený předěl mezi budovou zámku a okolním parkem a najdete tu přes 250 zajímavých tropických druhů rostlin.

Nechte se hýčkat se vším všudy

Cítíte se absolutně knockautovaní a bez energie? Pak vás určitě perfektně naladí wellness pobyty s kapkou sváteční atmosféry. S blížím se začátkem mají navíc mnohé hotely a wellness centra v této oblasti připravené různé speciální akce, třeba v podobě medové koupele či uvolňující masáží s vůní skořice, hřebíčku či kokosu.

A pokud by vám takové rozmazlování nestačilo, můžete z procházky v zámeckých zahradách zamířit přímo za další porcí wellness pohody do Aqualandu Moravia. Zatímco děti se vyřádí na skluzavkách nebo tobogánech, vy si můžete užívat chvíli klidu ve vířivce nebo na uvolňující masáži z rukou skutečných odborníků.

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.