Norsko

Vydejte se do Norska – díky našim tipům nevynecháte nic důležitého

Letos to na dovolenou v tropech příliš nevypadá – to sever Evropy je z mnoha úhlů pohledu mnohem bezpečnější. A co neopomenout, pokud se chystáte zamířit právě do Norska? Máme tip na zajímavé přírodní památky i skvosty místní architektury.

Když se řekne Norsko, pravděpodobně se vám okamžitě vybaví olympijský Lillehammer, pověstné neuvěřitelně převislé Stěny trollů – Trollveggen či věhlasná Cestou trollů – Trollstigveien. To však rozhodně nejsou jediné zajímavosti, které stojí za to.

Tipy pro všechny, kdo dávají přednost přírodním krásám

Na prvním místě vaši cesty by mělo určitě být „srdce Norska“ alias nádherné údolí Gudbrandsdalen. V monumentální soutěsce Romsdalen, které je odtud coby kamenem dohodil, pak najdete nejvyšší převislou skalní stěnu v Evropě.

Uniknout by vám neměla ani „Zlatá cesta severu“, což je vlastně nádherně divoké údolí Romsdalen, se strmými rozeklanými vrcholy a četnými vodopády. Zamířit byste měli také Orlí stezkou a do fjordu Geiranger. Je pověstný mnoha nádhernými vodopády, jež nesou jména jako Sedm sester, Nápadník či Naděje.

Norsko

Zdroj obrázku: Pixabay

Cestou za historickými unikáty

Ovšem Norsko – to není jenom příroda. Umí toho nabídnout mnohem víc. Například Bergen s jeho historickým centrem (UNESCO), unikátními hanzovními domy nesoucími název Bryggen (UNESCO), množstvím kostelů i starou čtvrtí dřevěných domů Gamle Bergen. Doporučujeme také výjezd lanovkou na vyhlídku Fløyen – krásnější pohled na Bergen totiž najdete jen stěží.

A zapomenout nesmíme ani na hlavní město Oslo. Tady na vás čeká Vigelandův park s více než dvěma stovkami soch G. Vigelanda a spousta muzeí. A to rozhodně stojí za to. Bylo by tedy rozhodně chybou omezovat se při návštěvě Norska jen na přírodní památky, ukrývá toho totiž mnohem víc.

Zdroj: Hedvabnastezka.cz/8-zajimavosti-ktere-jste-o-norsku-mozna-nevedeli/

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

 

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *