Vydejte se na Slovensko. Tato nádherná místa stojí za návštěvu

Banská Štiavnica

Řada Čechů jako každý rok plánuje jet na výlety po Slovenské republice, která má navíc cestovatelům co nabídnout, například půvabné hrady a zámky nebo koupaliště. Kromě toho však můžete navštívit i jiná zákoutí…

Banská Štiavnica

Město bylo kdysi hornickým městem, kde se těžilo stříbro. Právě bohaté sklady kovů vedly k tomu, že město zažilo opravdu velký rozmach, které si drží dodnes. Vzniklo zde opevnění, kostely, studny a bohaté měšťanské domy. Nádherný a skvěle chráněný střed města je od roku 1993 zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO.

Trenčín a Trenčianské Teplice

Trenčín
Foto: Pixabay

V případě, že investujete svou příležitost na jihovýchodní Moravě, budete si moci udělat krátký výlet do Trenčína, který leží přibližně dvacet kilometrů od hranic. Půvabný starobylý střed města zaujme nejen krásnými měšťanskými domy, ale především pohádkovým pohledem na Trenčínský hrad, který se tyčí nad městem. Kousek od Trenčína je nádherné lázeňské město Trenčianské Teplice.

Štrbské pleso a jeho nádherná příroda

Foto: Pixabay

Hladina tohoto ledovcového jezera odráží skalní útvary Vysokých Tater, které ho obklopují ze všech stran. Štrbské pleso je rozloženo 1346 metrů nad hladinou moře a výhled na hory doslova bere dech. Nejpopulárnější tatranské jezero bylo kdysi skutečně zařazeno mezi sedm nejkrásnějších jezer světa! Je to ideální místo pro celodenní výlet. Milovníci horolezectví zde mohou využít i horolezecké trasy, z nichž jedna vede do Popradského lesa.

Bratislava, nebo Blava?

Foto: Pixabay

Toto město opravdu stojí za prozkoumání. Hlavním bodem zájmu je zářivý Bratislavský hrad a jeho zahrady. Také si zajeďte k Michalské bráně. Úžasnou historickou oblastí je místní palác a vynechat byste neměli ani Starou radnici.

Zámek Bojnice, který vypadá jako z pohádky

Foto: Pixabay

Jeden z nejkrásnějších hradů se nachází nedaleko od nás. Lázeňské město Bojnice je oblíbené pro své pevnosti, věžičky a pohádkový charakter stavby, která vznikla spojením gotiky a renesance. Za procházku stojí i zámecké zahrady s jezírkem a labutěmi. V blízkosti hradu je zoologická zahrada na Slovensku a termály.

Vyhlášené Piešťany

Foto: Pixabay

Piešťany jsou vyhlášené lázeňské centrum. Město v blízkosti Malých Karpat není tak nádherné, ale nabízí fenomenální lázeňský resort. Obraz města je ostrov s jezery, pávy a krásnou vegetací. Nachází se zde rozsáhlý komplex lázeňských zařízení a nedaleká minerální léčivá voda je prý nadpřirozeným jevem, zejména při revmatických zánětech.

Čachtický hrad, ze kterého zbyly bílé zříceniny

Tyto pozůstatky se dochovaly z 13. století budou pravděpodobně až do konce věků spojeny s nechvalně známou legendou o Alžbětě Báthory. Ve shodě s novými záznamy se předpokládá, že Čachtická paní nechala zabít několik stovek mladých slečen a poté se umyla jejich krví. V roce 1611 byla za své činy odsouzena a za tři roky poté zde zemřela.

Čachtická paní
Foto: Pixabay

Říká se, že se jí muži na nižších postech pomstili za její svobodomyslnost. Zabili ji, protože jí dlužili spoustu peněz. Odpověď se můžete dozvědět až zde. Ale co je pravda a co je lež? Na to už musíte přijít sami.

Zdroje info: cestujeme.cz, kudyznudy.cz

Náhledové foto: Pixabay