Poznejte Jindřichův Hradec

Jindřichův Hradec

Jindřichův Hradec patří k nejhezčím městům ČR. Už jeho lokalita v jižních Čechách je zárukou toho, že se tu na dovolené nudit rozhodně nebudete, ať už dáváte přednost historickým památkám, přírodě, kulturnímu životu nebo třeba sportovním aktivitám. Co všechno byste měli v Jindřichově Hradci navštívit?

Proč navštívit zrovna Jindřichův Hradec?

Krásných a malebných měst má Česká republika skutečně mnoho! Z větších nesmíme opomenout Olomouc a Prahu, z těch menších je nejlákavějším cílem pro turisty Český Krumlov.

Jindřichův Hradec je tak často přehlížený, přestože se jedná o skvělý cíl dovolené, kde se nebudete muset na prohlídkách města tlačit mezi davem turistů a studentů, ale přesto má rozhodně co nabídnout každému, kdo svou dovolenou tráví rád v ČR. Pokud si zvolíte ubytování v chatěubytování v chatě, budete mít na poznávání okolí dostatek času a po večerech i tolik potřebný klid a soukromí.

Co všechno byste měli v Jindřichově Hradci vidět?

Začneme hned na náměstí. Konkrétně na Náměstí Míru, jehož nezpochybnitelnou dominantou je  barokní sloup Sousoší Nejsvětější Trojice od Matouše Strachovského, ale rozhodně není jediným, co zde stojí za vidění.

Náměstí obklopují nádherné měšťanské domy s historickou fasádou, které stojí za vidění úplně všechny. Vaši pozornost určitě přitáhne Langrův dům, gotický dům U Zlaté husy a samozřejmě také Stará radnice, ve které můžete navštívit i některou z mnoha expozic, v nichž se podíváte do historie i současnosti města a městské správy, nebo si zde vychutnáte výstavu (nejen) českých umělců a fotografů.

Jindřichův HradecFoto: Pixabay

Státní hrad a zámek Jindřichův Hradec

Jedním z nejvýznamnějších bodů zájmu v Jindřichově Hradcibodů zájmu v Jindřichově Hradci je samozřejmě zdejší hrad a zámek Jindřichův Hradec, který se nachází na soutoku Nežárky a Hamerského potoka. Po Pražském hradu a Českém Krumlovu se jedná o třetí největší zámecký komplex v ČR, který rozhodně stojí za návštěvu.

Uvnitř vás čeká 6 různých okruhů, ve kterých se dozvíte vše o historii hradu a zámku, o jeho  architektuře, požáru i náročných přestavbách, kterými si tato kulturní památka prošla.

Kultura a sport

V Jindřichově Hradci si můžete užít odpočinek v místním aquaparkumístním aquaparku se čtyřmi saunami (včetně dvou infrasaun), tobogány, skluzavkou, divokou řekou a dětským brouzdalištěm.

Večer můžete navštívit divadlo či koncert, nebo se s dětmi už od 15 korun vydat do kina na pohádkové pásmo, které v kině běží s výjimkou pondělí každý den.

Zdroje info: bazen.jh.cz, interbohemia.cz

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.