Vídeň

Výlet pro děti i dospělé – Vídeň

Hledáte tip na příjemný jarní výlet?  Zavítejte do Vídně. Nejen vánoční Vídeň je lákadlem pro turisty. V tomto hlavním městě Rakouska najdete nejrůznější muzea, zoo a samozřejmě výbornou kávu a zákusky v místních kavárnách.

Do Zoo

Pokud pojedete na výlet s dětmi, zavítejte například do zoologické zahrady v zámeckém parku Schönbrunn. Jedná se o nejstarší zoo na světě.  Zřídil ji František I. Štěpán Lotrinský už v 18. Století. Dnes tato zoo patří k těm nejmodernějším a může se chlubit pandami nebo koalami, které v dalších Evropských zoo moc nenajdete. Další zoologickou záležitostí ve Vídni je Haus des Meer, což v překladu znamená Dům moře. Určitě se bude líbit nejen dětem, ale i dospělým a najdete ho na kousek od Maria Hilfer Strasse.

Pro milovníky umění

Pro ty, kteří jsou zaměřeni spíše na umění, doporučuji Dům hudby, originální název je Haus der Musik. Celá expozice je hodně interaktivní, takže hudbu zde nejen uslyšíte, ale i ucítíte a uvidíte.  Hudbu můžete tak sami spolu s dětmi pomocí počítačových programů vytvářet. Další zajímavost jsou schody, které představují klávesy klavíru a také tak fungují. Mezi další umělecká centra patří ZOOM Kinder museum v muzejní čtvrti Vídně. Jsou zde různé výstavy a workshopy nebo multimediální laboratoř. Jestliže se pro toto muzeum rozhodnete, je dobré si předem rezervovat místo z důvodu vysoké návštěvnosti.

Na kávu a dort

Vídeň nenabízí pouze muzea a zoologické zahrady.  Ve městě najdete také příjemné kavárny, kde si můžete dát pro Vídeň typický moučník a to čokoládový Sacher a kávu.  Pro turisty nejznámější kavárnou bude zřejmě Café Central. Za zkoušku, ale také stojí ostatní méně známé kavárny v uličkách města.  A pokud se budete chtít jen tak procházet po městě doporučuji zavítat na typický vídeňský blešák vedle tržnice Naschmarkt, který se koná pouze v sobotu nebo další architektonické vídeňské památky.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.