Vymýšlíte zajímavý program na víkend? Co takhle Zoo

Zoo

V České republice najdete malé, velké i kontaktní zoo, kde se na zvířata ve výbězích díváte zpovzdálí. Dokonce jsou v zoo nabízené i různé programy se zvířaty – jako je například krmení, nebo boj s fobií. Teď, když nastává teplo, budou otevřené i venkovní expozice. Před výletem se podívejte, zda má zoo otevřené!

Hlavní město s nejhezčí zoo

Zoo Praha figuruje mezi prvními na světě a je nejnavštěvovanější zoologickou zahradou v Česku. Snaží se zajistit zvířatům co nejvíce přirozených podmínek pro život a aktivně se podílí na ochraně ohrožených druhů. Nejvíce vyhledávaným prostorem v Zoo je Indonéská džungle, Opičí ostrov a Údolí slonů, kde se v současnosti těší na nové přírůstky. S většími dětmi si můžete vyzkoušet lanovku spojující pavilon goril a koně Převalského. Menší děti si zase mohou užít Dětskou zoo.

Plzeňská Zoo, kde uvidíte nejen zvířata

Pokud máte u sebe nejen zvířecí nadšence, ale také malé odborníky na dinosaury, jistě je potěší výlet do této Zoo, která je spojena s populárním Dino Parkem. U Zoo je rovněž botanická zahrada, kde se udržuje největší počet druhů zvířat. Mezi nejoblíbenější patří tučňáci, krokodýli, medvědi, opice a šelmy.

Lvi albíni jako hlavní atrakce

Foto: Pixabay

V Hodonínské Zoo byli skuteční lvi albíni, kteří byli opravdovým lákadlem. Nicméně lev jihoafrický opustil Hodonínskou Zoo a převezli jej do Bratislavy. Samec se svou uhynulou samicí přivedl na svět šest mláďat, ale i ta byla převezena do zahraničí. Zoo oficiálně skončila s chovem takovýchto lvů!

Navštivte nejstarší Zoo v České republice

Prvními obyvateli zahrady v roce 1904 byli vodní ptáci, srnky a buvol. Dnes zde kromě bílých tygrů patří mezi nejoblíbenější zvířata takini čínští, lachtani, dravci, sloni nebo pandy. Procházka zahradou vám přinese osvěžení, a navíc si můžete užít naučnou stezku a pozorování zvířat.

Za jeden den objedete všechny světadíly

Foto Pixabay

Zlínská zoo bývá nazývána také jako Zoo Lešná, neboť se rozprostírá kolem stejnojmenného zámku. Nachází se nedaleko centra Zlína, a během jedné návštěvy můžete projet celý svět. Zoo je rozdělena podle jednotlivých světadílů: zažijete atmosféru tropického pralesa, nahlédnete do domorodých afrických chýší a pozdravíte slony, pštrosy nebo nosorožce. Aligátory spatříte v Amazonii a v australské expozici čekají klokani a emu. V okolí zámku je možné navštívit rejnoky, které můžete krmit.

Jaké Zoo ještě můžete navštívit?

  • Zoo Chleby
  • Safari ve Dvoře Králové
  • Zoopark Chomutov
  • Zoo Jihlava
  • Zoo Hluboké nad Sázavou
  • Zoo Protivín
  • Zoo Brno

Zdroje info: kudyznudy.cz, slevomat.cz

Náhledové foto: Pixabay