Vyrazte na místa, která si budete pochvalovat se svým psem

Procházka se psem

Místa, kam voříšci rádi chodí, nejsou zrovna přeplněná lidmi. Takže v případě, že máte možnost, vydejte se na výlet ve všední den nebo si přivstaňte na konci týdne, abyste se na svých cestách a toulkách netlačili s dalšími natěšenými pejskaři a jinými výletníky.

Božídarské rašeliniště

Lákají vás spíše naše severní hory na hranicích s Německem? V tom případě by se vám mohlo zalíbit právě rašeliniště poblíž Božího Daru. Vy, váš pejsek i vaše dítě se tu můžete projít po naučné stezce, projedou tudy i kočárky a vozíčkáři. Naučná stezka je dlouhá 3,2 km a čeká na vás 12 zastávek, přičemž budete moci překonat NS Blatenský příkop.

Skryjská jezírka

Skyryjská jezírka
Foto: Wikimedia commons, Huhulenik, https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Nature_reserve_Skryjsk%C3%A1_jez%C3%ADrka_%285%29.jpg#/media/File:Nature_reserve_Skryjsk%C3%A1_jez%C3%ADrka_(5).jpg

Krásná Skryjská jezírka byste si neměli nechat ujít. Hned na začátku upozorňujeme, že na několika místech vede cesta korytem řeky přes kameny nebo kmeny. Pro huňaté miláčky to bude úžasná zábava, menší a stydlivější parťáky snadno přenesete. Skryjská jezírka jsou dvě malá jezírka, která se nacházejí na Zbirožském potoce. Jedná se o jedno z nejrozšířenějších míst na Křivoklátsku, protože voda se skalami tvoří nádherný kout, kde můžete zapomenout na všechny starosti.

Radobýl

Možná uděláte dobře, když si výlet na hlavní navštěvovaná místa v rámci České republiky odbudete mimo sezónu. V době, kdy všichni chvátají na tato místa, se vydejte na Radobýl, čedičovou horu, kterou najdete v Českém středohoří na pravém břehu Labe.

Možná vás zaujme, že si toto místo oblíbil básník malíř Karel Hynek Mácha a složil na něm svůj poslední text, a pod povrchem byla podzemní továrna Richard, kterou nacisté využívali k výrobě zbraní. Na svahu uvidíte zbytky zaniklých vinic. Pozemky pod kopcem daroval Karel IV. městu Litoměřice, aby zde místní obyvatelé mohli pěstovat vinnou révu.

Národní památník odposlechu

Pokud budete poblíž Lipnice nad Sázavou, neváhejte se vydat na procházku k zavaleným kamenolomům, kde můžete objevit oči, uši a ústa vytesané na skal. Na začátku tu bylo pouze Bretschneiderovo ucho, které dosahuje až do třímetrové výšky. Ucho bylo pojmenováno po tajemném strážmistrovi z románu Dobrý voják Švejk a bylo odhaleno v roce 2005. O rok později zde vznikla Ústa pravdy.

Lednicko-valtický areál

Lednicko-valtický areál
Foto: Pixabay

I sem se dá jít se psem, pokud se nesnažíte vejít do zámku a skleníku. Projdete se po celém areálu a můžete se svézt v loďce.

Údolí Plakánek

Kousek od hradu Kost v rámci Českého ráje najdete sentimentální údolí Plakánek s pískovcovými skalami a voňavými borovicovými lesy. Na procházku se můžete vydat od hradu nebo z Vesce na druhé straně. Zatímco váš věrný společník bude prozkoumávat vůně, vy si prohlédnete vodní mlýn v blízkosti Střehomi a studánku Roubenku v údolí, o které jste se možná učili z textů Fráni Šrámka.

Svatojánské proudy

Ze Štěchovic do Třebenic se navíc budete moci projít po devítikilometrové trase přes Vltavu. Budete se moci přepravit jedním směrem nebo si procházku prodloužit a obejít 15kilometrový okruh. Terén je sice náročnější, ale parádně se protáhnete.

Zdroje info: kudyznudy.cz, idnes.cz

Náhledové foto: Pixabay