Vyrazte s dětmi za hranice všedních dnů ❤ZOO Tierpark Žitava

Dítě

Jen pár kilometrů od hranic s Českou republikou, směrem na sever, se nachází v německé Žitavě zoologická zahrada s téměř sedmdesáti druhy zvířat, spoustou zajímavých stromů a keřů. Žitava je vzdálena od krajského města Liberec zhruba dvacet tři kilometrů a do ZOO snadno trefíte díky ukazatelům, které vás budou směřovat na Tierpark.

Skvělé zážitky pro celou rodinu

Zoologická zahrada Tierpark se nachází v romantickém Weinau-Parku a otevřela své brány návštěvníkům již v roce 1968. Zcela zodpovědně můžeme říci, že nesetrvala na původním záměru. Ba naopak, park v anglickém stylu je udržovaný s citem. Od založení zooparku přibyla nová zvířata, zábavné a interaktivní programy pro dětské skupiny, zážitková hřiště, Centrum ekologické výchovy. Nechybí ani pohádková stezka, která láká svou kouzelnou atmosférou, umně vytvořenými sochami a napínavými zkazkami.

Říkáte si, proč byste měli vyjíždět za hranice, když je v Čechách spousta krásných zoologických zahrad? Máte pravdu, ale vždy stojí za to, poznávat jiné zvyklosti a věřte, že budete mile překvapeni.

Procházka s lamou a alpakou!

LamaFoto: Pixabay

Zajímavostí Tierparku v saské Žitavě je několik tematických expozic, kterými můžete volně procházet a být svému zamilovanému zvířátku skutečně nablízku. Zvířata zde nežijí v klecích, ale mají prostorné výběhy, takže si můžete některá i pohladit. Anebo s nimi vyrazit na procházku!

Váš synek si může na cválajícím koníkovi připadat jako rytíř, který si jede pro svou princeznu, jež na něho čeká u hrozivého draka Karl-Max-Walferema! Kdepak, žádné hrůzy zde nečekejte, drak je z vrbového proutí…

Co můžete zažít v zooparku?

NosálFoto: Pixabay

Posilnit se v bylinkové kuchyni, procházet ohradou mezi klokany, pestrobarevní papoušci vám přistanou na rameni, obratní nosálové vám přímo nad vašimi hlavami předvádějí své provazochodecké kousky… Setkání se zvířaty vás prostě čeká na každém kroku! Pro děti jsou připraveny nové expozice, zajímavé atrakce  i dětská hřiště.

Vše, díky použitým přírodním materiálům, skvěle zapadá do úžasné romantické přírody plné zeleně a dýchá pohodou.

Zdroje info: tierpark-zittau.de, hrady.cz

Náhledové foto: Pixabay

favicon

V Čechách je krásně, tak proč někdy nevyrazit za hranice všedních dnů...?