Výskyt zombies ve vesmíru: Pravděpodobnost je vysoká

zombie

Slovo zombie zřejmě patří pouze do oblasti scifi, nicméně někteří lidé se zabývají touto problematikou zcela seriózně. Konkrétně tak činili dva astronomové, kteří se snažili vypočítat počet planet, jež obývají nemrtví. Závěry byly skutečně zajímavé a potenciální výskyt zombies je podle těchto vědců nemalý. Ostatně na závěry jejich studie se podíváme podrobněji v následujících řádcích.

Upravená Drakeova rovnice

Autory studie o nemrtvých na jiných planetách jsou Stephen Kane ze San Francisco State University a Centra pro globální kontrolu pandemie vymírání a jeho kolega Franck Zelziz z Institutu planetární obrany. Jedná se fakticky o úpravu Drakeovy rovnice, jež odhalila, že by mohlo existovat přes 2 500 planet, jež jsou kompletně zamořeny zombies. Okruh pro nemrtvé je cca 326 světelných let. Podle vědců byl objeven poměrně velký počet exoplanet, jež svou velikostí připomínají Zemi. Život je na nich tedy zdánlivě možný.

ZombieZombie: Foto: Pixabay

Evoluce života na Zemi

Byla pozoruhodná a doprovázely ji symbiotické vztahy mezi živočišnými druhy a bakteriemi a viry. Jak bakterie, tak i viry využívaly zvířata jako hostitelské bytosti. V historii se ostatně několikrát objevily skutečně velké pandemie chřipky, cholery, neštovic a jiných onemocnění. Jednat se mohlo také o spontánní nekroanimační psychózy (SNAP). Tento stav je také označován jako zombie-ismus. Mohlo se tedy jednat o celokosmický fenomén.

Fermiho paradox

Další zajímavá a vcelku známá premisa. Čas pro rozšíření mimozemských civilizací je poměrně malý, tedy ve srovnání s délkou života hvězd. Stačí nicméně, když se setkáme s případem SNAP a může dojít ke zhroucení celé civilizace. Kane a Zalziz vycházeli z toho, že existuje vysoký předpoklad mimozemského života, tím pádem i vysoká pravděpodobnost pandemie u mimozemštanů. Epidemie zombie se ale jen tak přežít nedá, což je důvod, proč jsme mimozemské civilizace nikdy nekontaktovali. I tak je ale třeba závěry brát s rezervou. věřit jim může skutečně jen někdo.

Zdroje info: https://gizmodo.com/astronomers-publish-study-on-extraterrestrial-zombies-1558369680
https://www.paranormalpopculture.com/2014/04/astronomers-predicting-zombies-in-space.html

Zombie: Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.