Vysoké Tatry – kam si na dovolenou vyrazila Alžběta II.

Vysoké Tatry: Zdroj obrázku Pixabay.com

Reálie britské královské rodiny sice u nás nejsou tak oblíbené jako na samotném ostrově, i tak se však najdou lidé, kteří se vydávají v anglických šlechtických stopách. A obzvláště do míst jim dobře známých, na něž se mohou díky tomu podívat docela novou optikou.

Právě proto bychom vás dnes rádi pozvali do Vysokých Tater. Milovníci dalekých výhledů si určitě přijdou na své. Víme totiž, kde najdete ty nejkrásnější, kterým se obdivovala i proslulá britská panovnice.

Starý Smokovec – Hrebienok

Ať nechodíme okolo horké kaše, prozradíme vám oblíbené místo Alžběty II. Hned na začátku si totiž návštěvníci mohou díky komfortní lanovce užít během 7-8 minut převýšení 246 metrů. Vyveze je ze Starého Smokovce právě až na Hrebienok. Tady se můžete dlouho kochat panoramatickými výhledy nebo se vydat po některé ze zdejších túr. Doporučujeme například Téryho, Zamkovského či Rainerovu.

Vysoké TatryŠtrbské pleso: Zdroj obrázku Pixabay.com

Štrbské pleso

Pokud bychom něco chtěli z této oblasti vypíchnout, bylo by to nejspíš opravdu komfortní turistické zázemí. Najdete tu vše od pohodlných hotelů až po speciální sály s projektory, v nichž si můžete užít nefalšovanou večeři pod hvězdnou oblohou (pokud tedy netoužíte po venkovním nočním pikniku). A až vyjedete lanovkou na Solisko, dohlédnete bez problémů na Kriváň nebo třeba až do Nízkých Tater.

Tatranská Lomnice a Skalnaté pleso

Z Lomnice se dá pohodlnou lanovkou vyjet až na Lomnický štít. Okolí je také doslova protkáno celou řadu pěších túr různé obtížnosti. A máte-li zálusk především na neopakovatelné výhledy, zamiřte k Malé a Velké Studené dolině. A tip máme i pro milovníky zábavy nebo rodiče malých dětí a to v podobě zajímavě provedené naučné stezky pojmenované Tatranská divočina. A k mání jsou rovněž cyklostezky nebo jen trasy pro odpočinkové procházky.

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.