hanoi2

Hanoj – město piva i pouličních tržnic

Hanoj: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Chcete-li ochutnat opravdovou exotiku, pak bude vietnamská metropole Hanoj pro vaše výlety ideálním kandidátem. Turistu dokáže nalákat nejenom na zajímavé památky (od historických dob až po současnost).

První kroky všech návštěvníků nejspíš zamíří do některého ze známých míst. Může jím být třeba nejstarší buddhistický palác v Hanoji Pagoda Tran Quoc, Ho Chi Minhovo Mausoleum, Císařská citadela Thang Long nebo Chrám literatury. Ovšem pokud se chcete občerstvit, zajděte si na pivo.

Jak chutná vietnamské tekuté zlato

Jde opravdu spíš o takové osvěžení. Obsah alkoholu v nejpopulárnějším hanojském pivu Bia Hoi se pohybuje jen okolo 4 %. Zato je však k dostání v mnoha příchutích a za sklenici zaplatíte podle stánku jen 4-9 Kč.

Chcete-li objevit skutečnou pivní Mekku, zamiřte na pivní křižovatku Bia Hoi Junction. Tu najdete na rohu ulic Ta Hien a Luong Ngoc Quyen, samozřejmě kde jinde než ve Staré čtvrti. Největší zážitek skýtá tohle místo pozdě odpoledne, kdy jsou ulice plné místních obyvatel a turistů, sedících na plastových židličkách prakticky po celé šířce ulice. Atmosféra je tu jedinečná. Mimochodem pivo se tu vyrábí podomácku. Nebuďte tedy překvapeni, nebudou-li všechny várky chutnat úplně stejně.

Hanoj: Zdroj obrázku Pixabay.com

Navštivte starou čtvrť a její jedinečnou atmosféru

Hledáte tu pravou a nefalšovanou Asii? Stará čtvrť (Old Quarter) s labyrintem úzkých uliček a typickou tržnicí Dong Yuan vaše očekávání určitě naplní. K dostání je tu prakticky vše a k těm nejlepším stánkům s pouličním občerstvením dojdete jednoduše po čichu (v poledne se dají rovněž identifikovat podle dlouhých front místních obyvatel). Tohle je prostě ta pravá esence Vietnamu se vším všudy.

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *