Vzpomínky z dovolené? Víme, jak zachytit nejlepší okamžiky

Dovolená

Rodinná dovolená může být nezapomenutelná – obzvláště, když pořídíte krásné snímky. Fotografie pak mohou být zajímavou dekorací, dárkem nebo jen příjemnou vzpomínkou ve fotoalbu. Jak na dovolené fotit co nejlépe?

Používejte správné režimy

Chcete zachytit portrét? Použijte portrétní režim – a takhle to platí také třeba pro krajinu. Ať už fotíte zrcadlovkou nebo telefonem, hrajte si s nastavením a režimy – připravte si fotoaparát a používejte režim podle cílového snímku. Jedině tak bude vaše fotka dokonalá. Nevíte, jak na to? Přihlaste se na základní kurz fotografie. Váš koníček bude na nové úrovni!

Inspirujte se umělci

Pokaždé, když do vyhledávače zadáte ono místo, kam s rodinou vyrážíte, najdete i celou řadu fotografií nejen z pohlednic. Chcete právě takovou fotografii? Inspirujte se a kraďte jako umělec. Z fotografií snadno poznáte, z jakého úhlu a místa ideálně fotit. To platí nejen pro fotografie míst, ale i pro společné momentky s blízkými. Nejen na sociálních sítích potkáte řadu povedených fotografií z nejrůznějších míst a destinací. Pokud tedy víte, že mezi zkušené fotografy nepatříte, pomozte si jednoduše inspirací zkušenějšími.

TIP: Víte, že fotky můžete tisknout v pohodlí domova? Tisk fotek domaTisk fotek doma  je jednoduchý, stačí mít vhodnou a kvalitní tiskárnu, barevný toner do tiskárnytoner do tiskárny a samozřejmě kvalitní fotopapírkvalitní fotopapír. Je čas pustit se do toho!

Počkat se vyplatí

Už máte nastavený správný režim, víte, jak má finální snímek vypadat. Co dál? Počkejte na správný okamžik. Čekat se vyplatí jak na uvolněné účastníky, tak na okolí – dejte si čas, aby na vašich snímcích nebyli další turisté. Číhejte na nejvhodnější okamžik – právě to je na focení zábavné.

Zachycujte autenticky

Občas se čekání vyplatí a občas není na co čekat – cvakejte dokonalé okamžiky právě, když se dějí! Tak totiž vzniknou ty nejlepší momenty plné emocí – a o to na dovolené jde. Mít vzpomínku na to, jak jste se společně cítili. Na atmosféru, smích i vtipné situace. Dopřejte si při focení rovnováhu jako ve všem – někdy si dejte záležet a počkejte na pravý čas, jindy foťte nepřetržitě, abyste pak ze snímkování vytáhli ty nejlepší kousky. Kousky, které vám vykouzlí úsměv na tváři… už napořád.

Zdroje info: originalnitonery.cz, marianne.cz.

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.