Gumové expandéry – přibalte si tuto efektivní fitness pomůcku do kufru na dovolenou

Gumový expandér

Milujete pohyb a zlepšování své kondice natolik, že byste k tomu nejraději využili každé volné minuty? Pak pro vás máme skvělou novinu. S expandéry a gumami na cvičení můžete! Pojďte se s námi v krátkosti podívat na to, co si pod těmito pojmy vlastně představit.

Co jsou gumové expandéry a k čemu slouží?

Pokud jste se s touto šikovnou fitness vychytávkou ještě nesetkali tváří v tvář, nečekejte žádné složitosti. V případě expandéru jde o několik speciálně odolných a pevných lan, které jsou spojené a mají povětšinou na koncích háčky či karabiny s pružinami. Ty zajišťují přirozený odpor, jenž při práci s expandérem posiluje svaly. Na háčky či karabinky se pak připevňuje rukojeť pro pohodlné cvičení. Existují také expandéry, u nichž gumová lana nahrazují silné pružiny.

Posilovací gumy pak jsou v podstatě opravdu jen různě široké a pevné pásy pružného materiálu jako je guma nebo elastický textil. I tyto gumové proužky slouží ke zvýšení odporu při tréninku, a tím k většímu namáhání svalů při jejich modelování. Odporové gumy ale mohou sloužit i jako šikovný pomocník. Například jako jištění na nohu před pádem při přítazích na hrazdě.

Gumový expandérFoto: Hop Sport

Minimální investice přináší výsledky, z nichž budete nadšení

Pokud si myslíte, že stejně jako u většiny oblíbených sportovních potřeb a pomůcek, se při koupi expandéru budete muset plácnout přes kapsu, pletete se. Tyto posilovací gumy totiž pořídíte už v řádu několika málo stokorun. A to kupříkladu v populárním obchodě se sportovním vybavením zde https://hop-sport.cz/expandery-gumy-na-cviceni/. Díky velké odolnosti použitého materiálu vám navíc odporové gumy vydrží dlouhá léta.

Tato účinná posilovací pomůcka má hned několik výhod. Kromě opravdu velmi přátelské ceny jde také o nízkou hmotnost. Gumu či expandér tak můžete mít v kabelce nebo batohu připravené k použití, jakmile se vám naskytne příležitost.

Zacvičte si v prázdné zasedačce při pauze na oběd, protáhněte se ve vlaku nebo v parku cestou domů z práce. Nezapomeňte si expandér vzít s sebou i na dovolenou, abyste nevypadli z formy.

Gumový expandérFoto: Hop Sport

Které partie lze cvičením s expandéry a gumami zpevnit a protáhnout?

Na tuto otázku se nabízí poměrně jednoduchá odpověď. Všechny. Odporové gumy a expandéry jsou totiž mimořádně multifunkčním nástrojem při posilování všeho druhu. Kdekoliv a kdykoliv s nimi procvičíte všechny skupiny svalů. Záleží pouze na tom, pro které konkrétní cviky se rozhodnete. Při pravidelných trénincích se tak můžete postupně zaměřit na partie ramen, paží, zad, prsou, břicha a hrudníku, ale i lýtek a vnitřní i vnější strany stehen.

V závislosti na své silové kapacitě a fyzické zdatnosti vybírejte odporové gumy a expandéry různých odporů. Velmi často je ale můžete zakoupit v sadě, kde najdete jak gumu pro začátečníky, tak ultrapevné modely pro ty nejnáročnější sportovce. Používat se dají jak uvnitř, tak obvykle i za jakéhokoliv počasí venku, ba dokonce i ve vodě. S gumami a expandéry proto zažijete nejen neobyčejné tréninky a radost z dobrých výsledků, ale také spoustu zábavy.

Náhledové foto: Hop Sport

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.