Vyrazte za svatojánskými broučky – na některých památkách vás tento víkend uvítají dokonce i v noci

Kroměříž

Noční prohlídka památek je vždy neuvěřitelný, ba přímo úžasným zážitkem. A právě konec června je termínem, kdy se pro tuto akci otevírá celá řada českých památek, a to v rámci akce Památky nonstop – Nekonečná noc 2022, kterou pořádá Asosiace Nestátních Otevřených Památek, z.s. (dále jen ANOPA). Tato akce se uskuteční ve dnech 25. – 26. 6. 2022. od 18 do 18 hod., na níže uvedených památkách. A na které památky se vypravit?

Svatojánský jarmark v Brandýse nad Labem

25.6 – 26.6. proběhne na zámku Brandýs nad Labem víkendová akce se svatojánskou tématikou. Těšit se můžete na tyto tematické okruhy:

  • Svatojánský víkend : Zámek pro děti – Za svatojánským pokladem

    Zámek pro dospělé děti – Za svatojánskými radostmi

  • Svatojánský jarmark

V sobotu 25.6. bude od 10:00 – 17:00 bude v prostorách zámku připravena stezka za svatojánským pokladem. Je určená pro děti se vstupným 100,- Kč/ dítě (doprovod dětí je zcela zdarma).

Od 19:00 bude pak připravena varianta stezky pro dospělé. Zdolat ji mohou dva až pětičlenné týmy, přičemž vstupné je 600,- Kč/ tým.

V průběhu večera se uskuteční hudební program, opékání vuřtů apod. A na co se můžete těšit v neděli 26. 6.? Tehdy se bude od 10:00-17:00 v prostorách nádvoří a předzámčí konat svatojánský jarmark – vstupné je dobrovolné. Po celý víkend budou také probíhat prohlídky zámku.

Kroměříž

Foto: Pixabay

Svatojánská noc v Kroměříži

A speciální program si pro vás připravil i Arcibiskupský zámek v Kroměříži. těšit se můžete na program nazvaný Příběh setkání na Arcibiskupském zámku v Kroměříži, který zahrnuje mimo jiné i prohlídky reprezentačních sálů s průvodcem v dobovém kostýmu popisující příběh setkání, která napříč staletím na Arcibiskupském zámku proběhla.

A to ještě není vše – všechny reprezentační sály budou vyzdobeny ve stylu svatojánské noci.

V sobotu bohužel nebude vzhledem k organizačním a technickým komplikacím zámek otevřen „nonstop“, ale pouze do 22.00 hod.

Zdroj: Památky nonstop – Nekonečná noc 2022 | Protext – PR služby ČTK, https://www.ceskenoviny.cz/tiskove/zpravy/pamatky-nonstop-nekonecna-noc-2022/2216602

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.