Mariánské lázně vám nabídnou nejdelší kolonádu v Česku, zpívající fontánu s barevným osvětlením a 4. největší park miniatur v Evropě

marianske-lazne-zpivajici-fontana

Věděli jste, že se Mariánky zapsaly mezi jedenáct lázeňských měst ze sedmi zemí Evropy na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO? Není divu. Mariánské Lázně jsou městem krásných lázeňských pavilonů, nejdelší kolonády v České republice, a především bohaté lázeňské historie. Každoročně přivítají tisíce návštěvníků, a to nejen z České republiky.

Fantastická zpívající lázeňská fontána se světelnými barevnými paprsky

Určitě si nenechte ujít pohled a poslech zpívající fontány. Její vodní proudy a střikové systémy vyvěrají každou lichou hodinu. Nejkrásnější pohled je na ni k večeru, kdy se stmívá, a to teprve pak vynikne její krása. Je totiž nádherně nasvícená a její střikové kombinace propojené s barevným osvětlením se kouzelně doplňují. Pro zajímavost uvádíme, že střední střik dosahuje výšky až šest metrů.

Podle rozvrhu seznamu skladeb pro rok 2022 si můžete poslechnout:

  • Hudbu pro fontánu od Petra Hapky
  • Vzpomínku na Mariánské Lázně, zpívá Karel Zich
  • Dobytí ráje 1492 – Vangelis
  • Být stále mlád a skladbu Srdce nehasnou od miláčka národa Karla Gotta
  • Andrea Bocelli – Vyvol per lei, Romanza
  • Oblíbenou skladbu Giuseppe Verdiho Nabucco
  • Nechybí ani 5.C moll Osudová, Ludwig van Beethoven
  • Morricone – Tenkrát na Západě

Doporučujeme návštěvu parku Boheminium s nejvýznamnějšími památkami Čech na jednom místě!

Návštěvou tohoto parku miniatur oblažíte nejen své srdce, ale především i vašich ratolestí, které se budou prohánět po stezkách a obdivovat nádherné stavby zámků, hradů a zajímavých technických památek. Nepochybně se jim bude líbit, že na ně mohou pohlížet shora. Vyhraďte si dostatek času, protože jde o nejnavštěvovanější atrakci v celém kraji. Modely jsou uzpůsobeny v měřítku 1:25.

Jaké stavby v parku Boheminium spatříte?

Samozřejmě nesmí chybět zámek Hluboká, stejně jako nádherná Červená Lhota. Mimochodem se zde můžete vydat i za krásami zámku Lednice či Českého Krumlova. Příjemnou  zprávou je to, že když se vám nebude chtít šlapat do kopečka, abyste park navštívili, prostě se necháte vyvézt lanovkou, případně MHD. Mimochodem, pokud by vaše cesty vedly v budoucnu do sousedního  Polska, doporučujeme si prohlédnout i polský Park miniatur Kowary.

Zdroje info: vlastní zkušenosti,  https://www.marianskelazne.cz/

Náhledové foto: Taťana Veselá, zpívající fontána

favicon

V Čechách je krásně, tak proč někdy nevyrazit za hranice všedních dnů...?