Záhadné Vodopády věčného ohně nabízí skvostnou podívanou

Vodopády věčného ohně

Podívat se na vodopády už samo o sobě stojí za to. Pokud se ale budete chtít mrknout na vodopády naprosto unikátní a specifické, vyplatí se vsadit na Vodopády věčného ohně označované anglicky jako Eternal Flame Falls. Jedná se o vodopády, za kterými se nachází specifický výklenek, v němž hoří oheň. Plamen je sice vodou občas uhašen, nicméně vždy se objeví znovu. Za jeho opětovným vznikem stojí přítomnost zemního plynu. Samotnou existenci plamene ale vědci vysvětlit doposud nedokázali.

Vodopády ve státě New York

Unikátní Vodopády věčného ohně leží v americkém státě New York, konkrétně v přírodní rezervaci Chestnut Ridge. Tento park je skvostný a vyznačuje se především přítomností velkých jírovců, jejichž listy jsou především na podzim kouzelné. Hýří spoustou barev. Když se ke všemu ještě přidá vodopád s ohněm, není co řešit.

Hluboký plamen

Jak jsme již naznačili, za plamenem stojí zřejmě zemní plyn. Přesto je však velmi zajímavé, že se plamen dokáže udržet. Proti jeho existenci hovoří i břidlicové podloží, které není nikterak horké. Vysokou teplotu ani nedokáže udržet. Produkce zemních plynů je u něj nepravděpodobná. Plamen tak musí vycházet z neskutečné hloubky. Ta by se měla pohybovat údajně kolem 400 metrů. Výška plamene činí 76 cm a každý den údajně spotřebuje více než kilogram plynu.

Vodopády věčného ohně

Vodopády věčného ohně: Foto Annsadocha https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Eternal_Flame_2.jpg 

Zajímavá legenda

Plamen je pochopitelně opředen také různými příběhy a legendami. Ta nejznámější hovoří o tom, že byl zapálen původními obyvateli Ameriky před dlouhými stovkami let. Ti by se možná divili, jak vypadá jeho okolí dnes. Návaly turistů zapříčinily to, že se všude válely odpadky. Koronavirus nyní situaci trochu zklidnil, nicméně kdo, ví, jak to bude vypadat dál. Plamen je ale úchvatný, ostatně můžete se podívat sami na videu.

Zdroj info: https://nyfalls.com/waterfalls/eternal-flame-falls/

https://www.visitbuffaloniagara.com/eternal-search-for-the-eternal-flame/

https://www.youtube.com/watch?v=scdo7Nb-s68

Video: YouTube kanál Mike Kuhl

Náhledové foto: Mpmajewski https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Eternal_flame_falls_7252.jpg  

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.