Reykjavík

Zajímavé muzeum penisů na Islandu

Pokud chcete navštívit Island, určitě zvažte návštěvu zdejšího světoznámého muzea. Neuvidíte zde však viset malířská plátna od největších umělců nebo historické expozice. V hlavním městě Reykjavíku naleznete muzeum penisů. Chcete-li toto netradiční místo vidět, určitě sem vyrazte. Nebudete litovat.

Začalo to dárkem

Vše začalo úplně nevinně – dárkem. Samotný dárek však nevinný nebyl. Šlo o penis býka a dostal jej Sigurður Hjartarson, pozdější pedagog. Po několika letech pak dostal další 4 penisy zvířat. Jak se předměty kupily vznikla sbírka zvířecích pohlavních orgánů. Pár let později již byla sbírka otevřená veřejnosti. Dovršil to pak ještě rok 1997, kdy se sbírka z jeho kanceláře přemístila do vlastní budovy. Vzniklo tedy opravdové muzeum. V roce 2012 se z města Húsavík vrátilo zpátky do Reykjavíku.  V dnešní době jej navštěvuje až 50 000 lidí za rok.

Nechybí lidský exemplář

Možná někoho překvapí, že zde nejsou jen penisy zvířecí. Je zde i lidský exemplář. Již od roku 2011. A dokonce nebylo ani tak těžké jej sehnat. Před smrtí odkázal muzeu svou chloubu fanoušek této instituce. A o dárcovství svého údu je zájem pořád. V pořadníku dnes jsou ještě tři další faly. Od Němce, Brita a Američana. Všichni chtějí nechat svůj penis k obdivu i po své smrti. Muzeum s nimi počítá.

Umělecká díla s motivy údu

V muzeu však nejsou jen penisy jako takové. Je zde mnoho uměleckých předmětů, které penisy znázorňují. Tak například sousoší Thorgerdur Sigurdardottir. To obsahuje znázornění 15 lidských penisů. Socha vznikla jako pocta islandským házenkářům po olympiádě v Pekingu v roce 2008. Hráči však dementují, že by šlo o jejich přesné kopie. Největší zajímavostí zde však nejspíše je folklórní oddělení. Najdete zde například penis skřítka nebo trolla. Dokonce zde můžete vidět i penis mořského muže.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *