Špindlerův Mlýn

Zamiřte do hor, Špindlerův Mlýn vám otevře svou náruč

Nespoutané horské hřbety mají svůj půvab během celého roku. Nezáleží na tom, jestli vás vábí spíše hřebenové túry nebo zimní radovánky. Špindlerův Mlýn láká návštěvníky především krásnou přírodou a mnoha lákavými aktivitami a turistickými cíli v okolí. Ne nadarmo je nazýván Perlou Krkonoš nebo Rájem uprostřed hor. Přijďte se přesvědčit na vlastní oči, proč tomu tak je a využijte třeba i krásné, ničím nerušené ubytování přímo ve středu dění.

Železobetonový obloukový most přes Labe, kostel sv. Petra a Pavla, Špindlerovská hospoda – to jsou tři nejznámější cíle, které vám Špindlerův Mlýn nabídne.

Až k prameni Labe

Milujete procházky přírodou? Pak jde o tip přesně pro vás. Výlet k prameni Labe má něco do sebe v každé ročním období. A vůbec nezáleží na tom, zda se rozhodnete zdolat pěkně po svých po naučné stezce, vedoucí přes Horní Mísečky nebo se pěkně rychle svezete lanovkou až na Medvědín.

Špindlerův Mlýn2

Zdroj obrázku: commons.wikimedia.org

A kam dál? Určitě k Vrbatově boudě. I pokud se o historii českého lyžování příliš nezajímáte, tenhle příběh vám docela jistě utkvěl v paměti. Příběh dvou mužů, kteří umrzli během závodu před více než sto lety kvůli náhlé sněhové bouři. Až na místě si uvědomíte, jak málo jim k záchraně stačilo a jak dokáží být i české hory zrádné.

Nejenom zimní, ale i letní sporty

A že právě není období sněhových vánic? To vůbec nevadí, Špindlerův Mlýn toho dokáže nabídnout dost i v letních měsících. K zapůjčení jsou tu koloběžky či treková kola. A zamířit můžete i do lanového centra, aquaparku a wellness centra. Anebo se vydat po některé z dobře provedených skialpinistických tras. Možností je tu zkrátka všude dostatek a nudit se určitě nebudete.

Zdroj náhledového obrázku: commons.wikimedia.org

 

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *