Zamrzlá auta na Moravě v obrázcích: Sklápět zrcátka na autě se nevyplatí

Zmrzlé auto

Srážky, které začaly v pátek večer byly velmi vydatné. To by ani tak nevadilo, pokud by se jednalo pouze o sněžení. Na Moravě se v mnoha oblastech proměnil sníh v déšť, který pak začal mrznout. Tím pádem se vytvořila extrémní ledovka. Ta pokryla mimo jiné i auta. Vytvořila se na nich poměrně silná ledová krusta.

Škrábat a škrábat

Nic jiného ostatně řidičům ani nezbylo. Ostatně při pohledu na obrázky je situace jasná. Pokud jste neměli vyhřívané přední sklo, byla do docela šichta. V našem případě naštěstí stačilo počkat, až se sklo rozehřeje. Led se pomalu rozpustil a poté už stačilo jej jen stěračem odstranit z povrchu čelního skla.

Zmrzlé autoZmrzlé auto: Foto Radek Štěpán 

Zmrzlé autoZmrzlé auto: Foto Radek Štěpán 

Zmrzlé auto

Zmrzlé auto: Foto Radek Štěpán 

Pozor na automatické sklápění zrcátek

Tato past moderních aut může být velkou nepříjemností. Pokud zrcátka totiž pořádně zamrznou a automaticky se odklápí po sklopení, pak může nastat problém. Mohou se jednoduše zadřít. I proto je lepší automatické sklápění zrcátek prostě a jednoduše vypnout. Pak máte jistotu, že se nic nestane.

Hlavní silnice

Hlavní silnice v Holešově: Foto Radek Štěpán

Hlavní silniceHlavní silnice v Martinicích u Holešova: Foto Radek Štěpán

Vedlejší silnice

Vedlejší silnice v Martinicích u Holešova: Foto Radek Štěpán

Opatrně na sundávání rampouchů

I těch se na vozech objevilo dost. Mnohdy se vyplatí je spíše na autě nechat než riskovat poškrábání vozu. Pokud pojedete delší dobu, pak se sněhový a ledový nános z auta postupně sundá. Bude odtávat a z auta kousky postupně opadají. Nemůže se ale jednat o velké kusy ledu a sněhu. To už byste si zadělávali na problém.

Zdroj info: Autor 

Zmrzlé a zasněžené auto: Náhledové foto Radek Štěpán 

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.