Zapište si všechny důležité povinnosti před odcestováním do zahraničí

Cesty na zahraniční dovolenou jsou plné očekávání a těšení se na nové destinace. Patří k tomu ale několik nezbytných formalit a drobností, které se vyplatí nepodcenit a důkladně je zařídit ještě před cestou. O co konkrétně jde? Podívejte se na malý seznam důležitých povinností zodpovědného cestovatele.

Zařiďte si cestovní pojištění

Hned prvním bodem je velmi důležité cestovní pojištěnídůležité cestovní pojištění. Pro jakoukoliv cestu do zahraničí je nutné sjednat odpovídající pojištění. Mnohdy bývají základní verze součástí služeb u kreditních karet či jiných produktů. Hlavně ve chvíli, kdy plánujete více sportovní či dokonce adrenalinovou dovolenou, tak budete potřebovat opravdu klasické cestovní pojištění navíc doplněné o doložky pro sport a nejrůznější rizikové činnosti. Zaplatíte tak několik stovek až tisíců korun podle délky pobytu, ale při jakémkoliv problému cestovní pojištění jistě oceníte.

Víza a pas pro cesty do vzdálenějších zemí

Když se rozhodnete cestovat do vzdálenějších zemí, může se hodit platný pas. Vždy si zkontrolujte, že má váš pas platnost, která přesahuje celkovou dobu cesty. Také si ověřte, jestli do dané země budete potřebovat vízum a případně si ho včas zařiďte. Pro některé státy jsou vyřizovací lhůty poměrně dlouhé, s čímž je potřeba počítat s dostatečným předstihem.

Rezervujte si ubytování a potvrzení si vytiskněte

V případě, kdy nejde o cestu s cestovní kanceláří, budete si muset rezervovat a zařídit ubytování. Pro bezproblémové cestování a následné prokazování v cílové zemi si vytiskněte potvrzení o rezervaci vašeho ubytování. Jestli plánujete časté přesuny, snažte se vždy ubytování rezervovat s předstihem a mějte v dané lokalitě i náhradní možnost, kdyby náhodou první hotel nevyšel.

Foto: Pixabay

Zabalte si základní potřeby do krabičky první pomoci

Kromě všech nezbytných formalit je dobré myslet i na vlastní zdraví. V praxi to znamená mimo jiné i krabičku první pomoci. Do ní si dejte náplasti, odvazy, prášky proti bolesti, špunty do uší, ale třeba i dezinfekci a veškeré vaše léky na předpis. Tuto krabičku si ideálně dejte do příručního zavazadla, kdy se kufr náhodou po cesta ztratil a ať máte tyto nezbytnosti neustále po ruce.

Zdroj: https://extrapackofpeanuts.com/things-do-before-travel/

Náhledové foto: Pixabay