Zimní dovolená v Česku? Známe ty nejlepší destinace

Ještě stále váháte, kde si letos užít svou zimní dovolenou? Přinášíme vám přehled těch nejlepších destinací u nás, a to bez ohledu na to, jestli jste vyznavačem bílé stopy nebo dáváte přednost relaxaci v téměř domácím prostředí.

Harrachov vychází vstříc všem zálibám

Ubytování v Harrachově, jednom z nejkrásnějších zimních středisek u nás, vyhledávají hlavně milovníci zimních sportů. Celková délka lyžařských tratí tu přesahuje 7 kilometrů a samotný areál je propojen s běžeckou trasou. Hosté si pochvalují také skvěle řešenou infrastrukturu a servis všech atrakcí. Zdaleka však nejde o jediné dostupné povyražení.

Navštívit můžete třeba sklárnu nebo sklářské muzeum, a pak se osvěžit v místním pivovaru. Nechybí ani zázemí pro noční život. Několik nočních klubů, diskoték a vináren najdete přímo v centru města. Máte radši trochu adrenalinu? Pak je to bowling, tenisová hala, několik fitness center nebo squash klub. A kdyby vám chyběla relaxace, můžete navštívit aquapark v nedalekém Liberci.

Do Železné Rudy za zážitky

Když ubytování na Šumavě, tak jednoznačně v městečku Železná Ruda. Odsud je to totiž blízko to tří nejvyhlášenějších lyžařských center této lokality: Železné Rudy, Špičáku a Velkého Javoru. Vybrat si můžete z lyžařských sjezdovek všech obtížností. A kam poslat členy rodiny, kterým tahle zimní zábava zkrátka nic neříká?

Možná se jim zalíbí návštěva Muzea skla, kasino nebo některá z místních diskoték či restaurací. Na dosah ruky leží také několik aquaparků, stačí si jen vybrat ten, který nejlépe vyhoví jejich přáním a potřebám.

Nejlepší sněhové podmínky u nás v srdci Jeseníků

Jestliže je vaším cílem zimní dovolená, na které si opravdu zalyžujete i na konci sezóny, zamiřte do Jeseníků na Červenohorské sedlo, Ramzovou nebo Ovčárnu přímo na Pradědu. Nadchnou vás především turistické trasy pro běžkaře, vedoucí i po majestátních hřebenech.

Opravdový relax uprostřed zimy pak najdete v Lázních Jeseník, známých také jako Priessnitzovy léčebné lázně, kde si z bohaté palety procedur od zábalů, přes masáže až po koupele můžete vybírat po celý rok. Nechte se unést jejich kouzle a užijte si letos svou dovolenou tak trochu jinak!

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.