Zimní sporty se bez zranění neobejdou, mějte pojištění

Lyžování

Když většina lidí myslí na zimní sporty, myslí si především na sníh, volný čas a aktivity. Mnozí z nás si možné nebezpečí vůbec neuvědomují, nebo jak tomu někdy bývá, je jednodušší ho zlehčit. Zvláště v případě, že na snowboardu neprovozujeme nebezpečné skoky a triky nebo adrenalinové jízdy. Ale náhoda je… blbec. Stručně řečeno, riziko úrazu nelze zcela od sebe držet dál, ale následky, alespoň ty peněžní, lze minimalizovat.

Zranění při zábavě na horách? Nic překvapivého

I když by se mohlo zdát, že jde zásadně o zábavu, většinou to tak není. Zimní sporty jako lyžování a snowboarding, ale také sáňkování, snowkiting nebo běžkování mohou být výjimečně nebezpečné. Někdy stačí jen minuta roztržitosti (ať už vlastní nebo někoho jiného) a krásná dovolená v Alpách se změní v život ohrožující okolnost. Nebezpečí úrazu je koherentně vyšší u začátečníků, kteří si nejsou jistí a nemají potřebné zkušenosti. A únava nebo alkohol také dvakrát nezvyšují bezpečnost na horách.

Míra zranění na horách (a mezi běžnými zimními aktivitami) se zvyšuje během jarních prázdnin, tj. v únoru do března. Bohužel i v případě malé zlomeniny, nemusí být všem nepříjemnostem konec. Bez pojištění bude každý hořce plakat nad drahým ošetřením v cizině… Ale budete si schopni užívat radosti ze zimy i přes myslitelná nebezpečí. Jen proto musíte něco málo udělat. V první řadě si pořídit kvalitní vybavení – jako jsou vhodné chrániče, dále sjednat a zaplatit potřebné pojištění. Jinak si říkáte o pořádný průvan na účtu.

Lyžování 2
Foto: Pixabay

Nikdy nepodceňujte sjednání cestovního pojištění

V případě, že vyrážíte za sněhem na odlehlých svazích, nepodceňujte cestovní pojištění, to se opravdu vyplatí, i když zůstanete u našich slovenských sousedů. Věřte, že každá oblast je odlišná a je opravdu dobrým nápadem sjednat vhodný typ pojištění pro každý výlet s ohledem na okolnosti a myslitelná nebezpečí. V zahraničí se bez pořádného pojištění neobejdete!

Limit rozsahu pojištění by měl být při aktivní dovolené v horách alespoň 5 milionů Kč (stejně jako při pobytu v zahraničí). Dobré je si sjednat i pojištění odpovědnosti – v případě, že jste viník úrazu a někomu způsobíte trvalé zdravotní následky, zaplatí odškodné společnost poskytující pojištění namísto vás. A rozhodně to není zanedbatelná suma – své finanční prostředky jistě dokážete využít i jinak

Zdroje info: idnes.cz, novinky.cz

Náhledové foto: Pixabay