Vánoční trhy v Praze – kam se vydat, když se chcete vyhnout davům (někdy ale musíte platit)

Vánoční trhy v Praze – kam se vydat, když se chcete vyhnout davům. I když mívá vánoční trhy většina z nás spojeny s tlačenicemi a množstvím lidí, nemusí tomu tak být vždy. A to dokonce ani v Praze. Stačí se jen vydat na místa, kam se běžný turista často nedostane.

Ale pozor – mohou tu na vás čekat některé nástrahy. Narazit lze například na trh, kam musíte zaplatit vstupné (což ovšem pravděpodobně odradí většinu „podezřelých živlů“, takže by to mohla být vlastně výhoda.

Stříbrné vánoční dny

Tento, trochu netypický vánoční trh, se koná na pražských Letňanech. Přesná adresa je Beranových 667 na Praze 9.

Netypický, ale neméně zajímavý, je vánoční trh na Letňanech. Stříbrné vánoční dny, jak se také označuje, jsou zaměřeny na rukodělnou výrobu a autorskou tvorbu. Naleznete zde i výrobky některých tradičních českých společností.

Mezi „jinakosti“ tohoto trhu patří také vánoční bezlepkový trh či interaktivní workshopy.

Stříbrné vánoční dny se konají pouze ve dnech 7 až 10 prosince 2023. Otevřeny jsou od čtvrtka do soboty mezi 10:00 a 18:00 hodinou a v neděli mezi 10:00 a 17:00 hodinou.

Vstupné na tento trh je zpoplatněno:

  1. 80 Kč dospělí

  2. 40 Kč žáci, studenti a senioři nad 60 let

  3. Zdarma děti do výšky 140 cm

Vánoční trhy na náměstí Republiky

Dalším tradičním vánočním trhem je ten na náměstí Republiky. Trh se odehrává před Palladiem a k výběru je bohatý vánoční sortiment, jako slaměné či vyšívané, paličkované nebo keramické výrobky, šperky a jiné rukodělné výtvory. K vidění jsou také ukázky lidových řemesel.

Foto: Pixabay

Občerstvit se můžete trdelníky, pečenými kaštany či svařeným vínem.

Tento trh můžete navštívit v období od 2. do 30. prosince 2023 mezi 10:00 a 22:00 hodinou.

A mnohem více

Mezi další vánoční trhy, které můžete v Praze navštívit patří trhy na Tylově náměstí, na náměstí Jiřího z Poděbrad, na náměstí Míru či na Výstavišti Holešovice.

Zajisté objevíte mnoho předvánočních krás nejen pražských vánočních trhů a užijete si nezapomenutelnou atmosféru pražského adventu.

Zdroj: https://www.vanocnisen.cz/vanocni-trhy-praha/#Vanocni_trhy_v_Praze_5_aneb_Advent_na_Andelu, https://www.prazsketrhy.cz/vanocni-trhy/, https://www.topvanoce.cz/vanocni-trhy-praha/#republiky, https://www.kudyznudy.cz/akce/vanocni-trhy-praha-2012, https://www.e15.cz/vanocni-trhy-praha-2023, https://www.novinky.cz/clanek/vanoce-adventni-trhy-v-praze-kdy-a-kam-zajit-okouknout-stromek-a-ochutnat-svarak-40304293, https://prazsky.denik.cz/zpravy_region/praha-vanocni-trhy-instagram-popularita-uspech.html

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.