Zjistěte, jak člověk ovlivnil přirozenou evoluci. Ukáže vám to nevšední výstava

Výstava, která má zároveň vzdělávat – to je výstava Nekonečný příběh – odkaz Mendela v zemědělství, kterou najdete Národním zemědělském muzeu v Praze. Klade si mnohé nevšední otázky.

Když vypěstujeme růži bez trnů, nepřestane vonět? Bude velké jablko pořád dost sladké? A když zbavíme kapra šupin, co si o Vánocích schováme pod talíř? Ano, přesně na tyhle a ještě na mnohé další otázky tato výstava odpovídá.

Proč se lidstvo od nepaměti věnuje šlechtění a plemenářství? „Nejmodernější techniky šlechtění, hraničící se science fiction, přesto pouze kopírují to, co dělá sama příroda. Ale vědomě a především daleko rychleji. Výstava představí fascinující objevy, ale i význam vědeckého základu, který jim dal právě G. J. Mendel,“ říká k tomuto tématu generální ředitel Národního zemědělského muzea Zdeněk Novák.

Foto: Pixabay

Proč právě G. J. Mendel

Hlavní výstava sezony ,Nekonečný příběh – odkaz Mendela, připomíná 200. výročí narození Gregora Johanna Mendela. Ukáže pokrok v genetice, šlechtitelství a plemenářství v průběhu staletí, včetně vědeckých omylů. Časová osa přináší návštěvníkům podstatné informace. Výstava podává zajímavé informace neotřelou formou i atraktivním vizuálním ztvárněním a zároveň připomíná, že i sebelepší úmysly mohou být zneužity.

V rámci časové osy vystupuje současně 16 hlavních témat, jež obsahují také audiovizuální prvky, interaktivní předměty i autentické sbírkové exponáty z fondu NZM. Hlavní výstava sezony ,Nekonečný příběh – odkaz Mendela je rozhodně velmi zajímavá a rozhodně ji doporučujeme všem zájemcům.

Zdroj: https://www.protext.cz/zprava.php?id=40321, Když člověk ovlivní přirozenou evoluci | Protext – PR služby ČTK, https://www.nzm.cz/pro-media/tiskove-zpravy/kdyz-clovek-ovlivni-prirozenou-evoluci-tiskova-zprava

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.