Trabant

Žlutá žába Dana Přibáně prý bude umět plavat – obáváme se však, že jenom ke dnu

Znáte to. Plavat umí opravdu každý – ale někteří z nás jen přímo dolů. A totéž by se asi dalo říct o nejnovějším kousku, který rozšířil populární žlutý cirkus Dana Přibáně. I když byla totiž ukrajinská LuAZka 967 navržena jako výsadkové vozidlo, které by mělo zvládnout „všechno“, skutečnost je povzbudivá o něco méně.

Ale ne, nechceme hned házet flintu do žita. Tým Dana Přibáně už při svých cestách s Trabanty prokázal, že si umí poradit s nejednou nástrahou. A není tedy žádný důvod k tomu, proč by tomu tentokrát mělo být jinak.

Překvapení nejen pro znalce, které zatím nemá naplánovanou cestu

Pokud jste viděli poslední „trabantový“ film Velká cesta domů, pak jste si zajímavě vypadající LuAZky mohli v samotném závěru všimnout. Ovšem ve svém vlastnictví ji Dan Přibáň má už od roku 2014. Dovezl si ji tehdy z Ukrajiny, a byť to nebylo snadné (a stálo to spoustu vodky), nakonec se to vyplatilo.

Tahle krasavice by totiž měla umět něco, o čem si obyčejný Trabant může nechat jenom zdát. Plave totiž na vodě. Tedy teoreticky. Původně měla karoserii o hodně lehčí z umělých hmot, které ovšem leckdy nepřežily seskok padákem. Plast byl tedy vyměněn za plech. A to už je zkrátka na hmotnosti znát.

Foto: Pixabay.com

Plavba, která nebude právě rychlá

Takže byť se tvar podvozku podobá pramici, udrží se jen na klidné vodě. A i když motor pořádně „osolíte“, stejně ze sebe nedostane větší rychlost než tři kilometry za hodinu. A délka plavby? 30 minut, na víc prostě v nádrži nezbývá.

Ovšem zlé jazyk přidávají i další negativa. Třeba to, že výfuky jsou umístěny vpředu a budou tedy motor ohřívat. Nehledě na to, že na vodě dokáží udělat poměrně slušnou kouřovou clonu. Nechme se tedy překvapit, jak moc žlutá žába našim cestovatelů jejich snažení zkomplikuje. Zatím se ještě neví, kam se vypraví, ale určitě to zase bude pecka!

Zdroj: Facebook Trabantem napříč kontinenty

Náhledové foto: Pixabay.com

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *