Znáte místo, které je hojně navštěvováno, ale přitom i proklínáno?

Lom

Ještě jste neslyšeli o lomu Amerika? V tu chvíli jste pravděpodobně jedni z mála. Možná jste o něm slyšeli, ale nikdy jste tam nebyli a nevíte, zda se tam vydat, nebo ne. Někteří říkají, že je to vynikající místo, a někteří říkají, že to vůbec nestojí za to.

velká amerikaFoto: Autor Janmanak https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/66/201_Lom_Velká_Amerika_VSV.jpg

Zaplavený lom u hradu Karlštejn

Jde o zaplavený lom, který se nachází mnoho kilometrů od hradu Karlštejn, takže návštěvu lomu a hradu můžete spojit dohromady. Na úpatí se protínají dvě jezírka, ve kterých je nádherná průzračně čistá voda. Možná proto, že je zde zakázáno koupání, zůstává voda krásná a čistá.

Proč ho navštívit

 • Pokud uvidíte fotografii lomu poprvé, pravděpodobně vám spadne brada. Samotné místo je krásné díky průzračné vodě. Přestože je tu zákaz koupání, občas můžete vidět potápěče nebo někoho, kdo zákaz porušuje!
 • Budete moci sestoupit dolů s průvodcem, s potápěči nebo se můžete podívat na lom z dálky
 • Vyfotíte si fantastický výhled
 • Pokud jste tu nikdy předtím nebyli, jde o ideální výlet. Každý by měl alespoň jednou za život navštívit toto místo!
 • Výlet můžete spojit s dalšími místy. Jak je uvedeno výše, spojíte výlet do lomu například s návštěvou hradu Karlštejn nebo Koněpruských jeskyní.
 • Oceníte příjemnou procházku. Ať už je lom Amerika jakýkoli, příroda je tam krásná a vy nepochybně oceníte slušnou procházku! V případě, že potřebujete, aby to bylo alespoň trochu klidné, vydejte se sem brzy ráno.

197_Lom_Velká_Amerika_VJV

Foto: Autor Janmanak https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/c9/197_Lom_Velká_Amerika_VJV.jpg

Proč se sem nevydat

 • Od této chvíle místo znáte z internetu. Vidíte, jak místo vypadá, a připadá vám zbytečné místo navštívit. Na internetu najdete dostatek informací. Pro některé už pak ztrácí smysl sem jezdit. Ale věřte, že dokud místo neuvidíte na vlastní oči, neuvidíte všechno!
 • Bývá zde houf lidí. Ano, to je často nejčastější důvod, proč opravdu řada lidí nechce jít kolem. Může vás iritovat obrovské množství lidí a jejich chování!
 • Potkáte pár párů, které jsou „zamilovaní“, a možná se dočkáte toho, jak se žádají o ruku. Nicméně v případě, že jste na páry alergičtí (možná proto, že jste čerstvě po rozchodu, nebo jste svobodní a vadí vám to), nepochybně sem nechoďte. Je to ráj milenců!
 • Nikde není místo pro parkování! Tohle souvisí se skutečností, že je tu extrémní přísun jedinců. Buď vyrazíte vlakem, nebo kolem, ale rozhodně nedoporučujeme jezdit autem.
 • Je tu plno odpadků. Ano, je známou skutečností, že většina jedinců se neumí chovat, a vzhledem k počtu hostů je tu balík harampádí, které jedinci odhazují všude kolem.

Zdroj: happymag.cz, instagram.com

Náhledové foto: Pixabay