Delfinárium

ZOO a delfinárium v Norimberku – zábava a poučení nejen pro děti

Německo nabízí českým turistům nepřeberné množství destinací vhodných pro jednodenní rodinné výlety. ZOO s delfináriem v Norimberku pak rozhodně patří mezi ty nejzajímavější, zvláště pak, pokud potřebujete, aby se na výletě bavily i děti. Jen necelých 150 km od hranic se totiž nejen jim otevírá svět plný zábavy i poznání.

ZOO Norimberk

Norimberská zoologická zahrada leží v severovýchodní části města a rozkládá se na ploše 70 hektarů pokrytých z větší části lesoparkem, díky čemuž není problém nalézt si v parných letních měsících místo pro odpočinek ve stínu. Návštěvníci zde naleznou většinu z populárních zvířat jako jsou sloni, lvi, tygři, gorily, nebo žirafy. Velké popularitě se těší i tropický pavilon s prostředím deštného pralesa.

Ani českého návštěvníka uvyklého na hustou síť velmi kvalitních zoologických zahrad (včetně té pražské, která je unikátní i v celosvětovém měřítku) ta norimberská určitě nezklame. Norimberk má navíc něco, co u nás zatím nenalezneme – velké delfinárium.

Prostor „Vodního světa“ tvoří šest velkých umělých jezer, ve kterých žijí kromě kapustňáků i delfíni a lachtani. Právě čtveřice zdejších delfínů je pro většinu návštěvníků asi největším lákadlem celé ZOO. Delfíny lze samozřejmě pozorovat po celou otevírací dobu, to nejzajímavější ale divákům předvedou během speciálních představení, která se konají několikrát denně a návštěvníci je mohou sledovat z přilehlé tribuny.

LachtanZdroj obrázku: Pixabay.com

Praktické informace

Z Čech přijede do Norimberku většina návštěvníků pravděpodobně po dálnici č. 6 ve směru od Plzně. Ani cesta vlakem ale není náročná a přímo z hlavního nádraží jezdí k „tiergarten“ tramvaj.

Rodinné vstupné do ZOO činí 21 euro, ke kterým je třeba připočítat ještě 10,5 euro coby vstupné do delfinária. V zoologické zahradě je k dispozici veškerá infrastruktura, od toalet, přes dětská hřiště, až po restauraci a stánky s občerstvením. Děti bude jistě bavit i cesta vyhlídkovým vláčkem, nebo krmení domácích zvířat. Celkově stojí ZOO v Norimberku určitě za návštěvu, delfinárium z ní potom činí opravdu velký zážitek.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *