Lední medvěd

Zoologická zahrada v Brně se dočká lanové dráhy

Kdo někdy navštívil brněnskou zoo, tak si zajisté vybaví její členění a mnohdy náročné podmínky při výstupu. Brněnští radní nedávno schválili záměr na vybudování pozemní lanové dráhy. Návštěvníky tento krok zaručeně potěší. K expozicím v horní části zoologické zahrady se dostanou rychleji a především pohodlně.

Začátek provozu lanové dráhy na vrh Mniší hory je plánovaný na rok 2023. Lanová dráha bude kolejového typu. Trasa směrem na vrchol Mniší hory bude v délce zhruba na 300 metrů. V opačném směru bude trasa koncipována tak, že bude jednak delší a dále bude vedena oklikou, aby mohli návštěvníci nahlédnout do některých expozic. Plánovaná kapacita lanové dráhy je až 1200 přepravených osob za hodinu. Jednotlivé kabiny pojmou 4 – 6 osob. Samozřejmostí bude možnost přepravy kočárků a osob na invalidním vozíku.

Komfort pro návštěvníky je důležitý

Vybudování lanové dráhy v brněnské zoo má za cíl vytvořit větší komfort pro veškeré návštěvníky. Měla by tak usnadnit prohlídku nejen rodinám s malými dětmi či handicapovaným, ale samozřejmě i seniorům. Především pro tyto skupiny byl výstup na nejvyšší bod zoologické zahrady mnohdy velmi náročný. Očekává se, že vybudování lanové dráhy by mohlo jít ruku v ruce rovněž se zvýšením návštěvnosti. Lanová dráha ovšem není v brněnské zoologické zahradě zdaleka jedinou novinkou. V následujících letech se zoo chystá na budování nových expozic a výběhů.

TygrFoto: Pixabay

Proč navštívit Zoo v Brně

Brněnská zoologická zahrada stojí rozhodně za navštívení. V areálu naleznete zhruba 400 druhů zvířat, která jsou zastoupena v celkovém počtu více jak 2000 zvířat. Mezi návštěvníky vyhledávané druhy patří například tygři či lední medvědi. Za zmínku stojí například i polární lišky či vlk arktický. Rozhodně si zde přijde na své každý návštěvník. Pro děti je připravena dětská zoo, kde se dostanou do přímého kontaktu se zvířátky a naleznou zde nejrůznější dětské atrakce. Zoologická zahrada nabízí rovněž nejrůznější zážitkové programy, kdy se můžete na několik hodit stát třeba ošetřovatelem. V rámci sezónních akcí si užijete mnoho zábavy s celou rodinou.

 

Zdroj info: https://www.brno.cz/brno-aktualne/tiskovy-servis/tiskove-zpravy/a/vybudovani-lanovky-v-arealu-zoo-je-schvaleno-areal-na-mnisi-hore-bude-vyrazne-dostupnejsi/

Zdroj info: https://www.zoobrno.cz/

Náhledové foto: Pixabay

Ráda cestuji a o své zážitky se podělím i s vámi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *