Studentská dovolená

10 tipů, jak ušetřit na studentské dovolené

Chystáte se na dovolenou a nechcete na ní utratit spoustu peněz? Ušetřit nemusíte pouze tím, že si odepřete zajímavý výlet, nebo místo drahé večeře otevřete konzervu. Stačí se podívat na několik praktických tipů, které vám přinášíme v tomto článku

1. Pečlivě prostudujte průvodce

Pečlivě prostudujte průvodce a naplánujte vaše výlety. Mnoho památek v zahraničí má často některý den v týdnu otevřeno zdarma, jen je třeba zjistit kdy. Také si zjistěte kde se nachází přírodní památky v okolí, případně zda se nekoná nějaký z pouličních festivalů, které nevyžadují placení vstupného.

2. Cestujte hromadnou dopravou

Pokud je to možné, za památkami vyrážejte městskou hromadnou dopravou. Individuální cestování MHD je vždy levnější, než organizované výlety, případně cesta pronajatým autem. Pokud se vydáváte na výlety často, můžete takto ušetřit významnou částku.

Tip: Chcete konečně za teplem, nebo na hory, ale máte moc práce se závěrečnou prací na škole? Využijte možnosti vypracování bakalářské práce a jeďte si odpočinout.

3. Využívejte Last Minute

Dovolené na poslední chvíli jsou velmi oblíbené. Pokud počkáte, můžete ušetřit významnou částku. Stačí sledovat portály s lastminute letenkami a mít sbaleno.

4. Vyhněte se hlavní sezoně

Šetřit lze i nákupem zájezdu mimo největší sezonu, tedy mimo červenec a srpen. V červenci a srpnu jsou totiž všude v Evropě školní prázdniny, je tedy vysoká poptávka a ceny zájezdů jsou vyšší než třeba v květnu či v září.

5. Plaťte kartou

Na dovolené se snažte platit především kartou nebo penězi, které vyberete z bankomatu. Na cestu si vezměte pouze drobný obnos peněz na nutné výdaje.

6. Kupujte místní potraviny

Zaměřte se na lokální potraviny. Ty jsou vždy levnější a navíc ochutnáte něco jiného, než na co jste zvyklí z domova. Dobré je navštěvovat například trhy.

Tip: Ani kvůli diplomové práci nemusíte zůstat trčet doma. Stačí využít možnosti vypracování diplomové práce na zakázkujako řada dalších studentů.

7. Myslete na pojištění

V dnešní době vás cestovní pojištění rozhodně nezruinuje. Opačným případem ale může být úraz, na který pojištění nebudete, proto si pojištění sjednejte vždy.

8. Hotovost si rozdělte

Nikdy nenoste všechny peníze pohromadě, když dojde na nejhorší, vždy vám něco zbyde.

9. Smlouvejte

Nebojte se o cenu s prodejci handrkovat. Třeba arabští trhovci by se cítili vyloženě uražení, kdybyste přistoupili hned na první nabídku.

10. Zajděte si k lékaři

K lékaři si zajděte ještě před odjezdem, v případě problémů v cizině se vám návštěva lékaře může velmi prodražit.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *