Alta Badia

Cortina d’Ampezzo, Kronplatz a Alta Badia: Jaké novinky přináší pro letošní sezonu?

Chystáte se letos za zimními radovánkami do Itálie? Pokud ano, zcela jistě přivítáte mnohé novinky, které se na nás letos právě v italských zimních střediscích chystají. Itálie už sama o sobě láká především nádherným slunným počasím a precizně upravenými pistami. Když se navíc ke všemu ještě přidá komfort, není co řešit. My se v následujících řádcích zaměříme hned na 3 poměrně známá italská zimní centra, a to konkrétně Cortinu d’Ampezzo, Kronplatz a Alta Badii.

Cortina d’Ampezzo se zcela novou sjezdovkou

V Cortině d’Ampezzo se stoprocentně budete nesmírně bavit. Optimální volbou je především sjezdovka Faloria nacházející se v části A. Konkrétně jde o pistu mezi dvěma chatami, a to Faloria a Girilada. Rozšířena byla o celých 1500 m², takže o prostor pro milovníky carvingu bude postaráno! Vybudována byla i úplně nová sjezdovka s názvem Scoiattolo. Její začátek je u čtyřsedačky Bigontina. Délka nové tratě činí 905 metrů a převýšení 238 metrů. Jde o černý padák, takže pro každého také nebude.

Kronplatz kompletně pod sněhem

Středisko Kronplatz bylo inovováno především v tom, že se zlepšil systém zasněžování, a to v mnoha jeho částech. Například ve St. Vigil in Enneberg se mimo této inovace také posílil signál WiFi přímo v kabinkách lanovky Miara. Rozšířena tu byla i sjezdovka Erta v prostřední části. V Brunnecku byla nainstalována nová šestisedačka místo staré čtyřsedačky Sonne. Změn doznal v pozitivím slova smyslu také snowpark Belvedere. Otevřou ho i při minimální sněhové pokrývce.

Alta Badia ve znamení několika inovací

I v oblasti Alta Badie se budovalo. Třeba v San Cassinu nahradila starší čtyřsedačku Biok nová šestisedačka s kapacitou 2 800 pasažérů za hodinu. Rozšířena tady byla třeba i sjezdovka La Brancia. V Colfoscu postavili tunel pod silnicí 243 vedoucí do Grödner Joch.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *