Pivo

14 pivovarů na jedné stezce aneb nové lákadlo Beskyd

Dnes potěšíme všechny milovníky piva. Máte rádi pestrý výběr? Milujete objevování a rozhodně se na výletě neobejdete bez toho správného oroseného půllitru? Zamiřte do Beskyd, které si pro vás připravily jedno z největší lákadel svého druhu u nás.

K mání je opravdu pestrá škála piv celkem od 14 různých pivovarů. Pochutnáte si na klasice, ale také třeba na ovocných a medových speciálech. A co je pro to třeba udělat? Zamířit do Beskyd a navštívit zbrusu novou pivní stezku!

Beskydská pivní stezka má v součtu jen těžko uvěřitelných 686 kilometrů

Turistickou oblast Beskydy – Valašsko máme obvykle spojenou s vínem, dlouhými tůrami zvlněnou krajinou a samozřejmě také s krásnou přírodou. Ale od letošní sezóny to už rozhodně neplatí. Zážitková gastronomie v čele s legendárním umem beskydských sládků? Ano, přesně tohle na vás čeká.

Celkem 14 pivovarů, které se do celé stezky zapojily, však jen stěží obejdete za jeden den. A to rozhodně nenarážíme na nutnost nejrůznějších ochutnávek po cestě. Celá trasa je se všemi odbočkami totiž dosti dlouhá – naměřili byste 686 kilometrů a to už je pořádná túra. Naštěstí ji nemusíte absolvovat jen pěšky, pomoci si můžete i jízdou na kole. Ale to největší pozitivum vás ještě čeká.

Zdroj náhledového obrázku: commons.wikimedia.org

Cestování na celý měsíc, pokud budete chtít

Aby vše probíhalo maximálně komfortně a s důrazem právě na onu zážitkovou gastronomii, je téměř sedmisetkilometrová stezka rozdělena do 25 tras. Ta nejmenší měří jen čtyři kilometry. U té největší do toho musíte šlápnout téměř 6x více. Když si tedy na každý den naplánujete jednu trasu, vystačí vám nabízený program skoro na celý měsíc.

Ve svém oblíbeném pivovaru se můžete i ubytovat

Ovšem autoři stezky mysleli na všechno. Pokud vám totiž někde orosené pivo opravdu zachutná a vy zjistíte, že už se na kole (a leckdy ani na vlastních nohou) jednoduše neudržíte, můžete vsadit i na šikovné a zejména pohodlné ubytování, které se na mnoha místech nabízí. Pro jistotu se však vyplatí informovat předem, v těch nejlepších totiž bývá zvláště o víkendu obsazeno.

Extra zážitky vás čekají i v samotných pivovarech

Ale ve hře není jen dubový stůl v hospodě, i když většinu turistů sem láká právě on. Řada pivovarů si pro své návštěvníky připravila i něco navíc v podobě zajímavých exkurzí. A tento benefit se netýká jen malých rodinných podniků, užít si ho můžete třeba ve známém pivovaru Radegast v Nošovicích. Protože proč se omezovat jen na setkání s bohem Radegastem na beskydském Radhošti, když můžete nakouknout přímo do jeho alchymistické dílny?

Na podzim pak ještě dobíhají ochutnávky nejrůznějších letních speciálů a zároveň se připravují nové. Neexistuje období, které by si pro vás na Beskydské pivní stezce nepřipravilo něco speciálního.

Poznávat můžete nejenom krásy zlatého moku…

Ale není to jen o pivu. Klidně vezměte na výlet celou rodinku, bude to totiž rozhodně stát za to. Jednotlivé úseky stezky mnohdy vedou i přes kulturně nebo historicky zajímavé oblasti. Pobavíte se, poučíte a na závěr zamíříte na jedno vychlazené. Nezní to dobře? Také si myslíme. A tady je krátký seznam cílů, které se na stezce nacházejí:

 • historie kloboučnictví v Novém Jičíně
 • Žerotínský zámek
 • Štramberská trúba další lákadla tohoto města
 • dům generála Laudona v Novém Jičíně
 • Muzeum Sigmunda Freuda v Příboře
 • hrad Hukvaldy a jeho oboru s vysokou zvěří
 • chráněné peřeje v Ostravici
 • zámek a bazilika ve Frýdku – Místku
 • cyrilometodějská poutní místa
 • romantické vyhlídky…

Stačí si jen vybrat a užít si opravdu nezapomenutelný výlet po Beskydech. Tedy ne jeden, ale rovnou 25! Díky různé délce části stezky si vybere opravdu každý. To zaručujeme.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

1 komentář

 1. Pavlady Jan Odpovědět

  Informace o stezkách jsou perfektní, ovšem mají jednu zásadní vadu, a to tu, že nejsou v ní uvedeny jejich názvy, příp. přímo stezky, kterými a jak by se do nich zájemci dostali, třeba kolmo nebo jiným dopravním prostředkem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *