Čím vás překvapí Bali, perla Indonésie

bali

Chcete-li prožít zajímavou dovolenou, zamiřte do Indonésie. A co je ještě lepší? Můžete ji spojit s pobytem v městském státě Singapur. Právě přes něj totiž povede váš letecký transport. A byla by škoda ho použít jen jako přestupní stanici. To nám věřte

Co se vám vybaví, když se řekne Indonésie? Je to především nádherná země plná pláží s jemným bílým pískem. Najdeme tu nádherné zátoky, vodopády, ale i nehostinné džungle. Konkrétně na populárním ostrově Bali je k mání nespočet zajímavých míst.

bali

Zdroj obrázku: commons.wikimedia.org

Co určitě neopomenout

Mezi nejkrásnější místa, která tu můžete spatřit, patří vodopád Nung Nung, pláž Dreamland, buddhistické chrámy a ostrůvek Nusa Penida. Ostrov Bali můžete pěšky projít téměř celý. Je však nutné dost často měnit ubytování, protože i když se to nezdá ostrov Bali je poměrně velký.

Zlákat vás může i o 500 km východněji ležící oblast Nusa Tenggara, která je vyhledávaná zejména potápěči. Nacházejí se zde nádherné korálové útesy, pestrý podmořský svět a ještě krásnější pláže, než jaké najdete na Bali. K vidění na nich jsou například i delfíni nebo žraloci.

Singapur

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Letem světem do Singapuru

A pokud se vracíte domů přes Singapur, což je pravděpodobné, můžete strávit poslední dny své dovolené také v tomto úžasném a pokrokovém městském státě. Singapur je totiž třetí nejbohatší obchodní centrum na světě. A i samotné letiště je podle několika cestovatelských magazínů tím nejkrásnějším, jaké je na planetě k vidění.

Nachází se zde například botanická zahrada, luxusní bezplatné ubytovací buňky a mnoho dalších zajímavých věcí, o kterých si může Evropa a západní nechat jenom zdát. Když se to tak vezme, je Singapur vlastně jedna velká památka, na každém kroku tak najdete něco úžasného. Doporučujeme například třicetimetrové metrové svítící stromy Supertrees, v jejichž blízkosti stojí i jeden z nejluxusnějších hotelů v oblasti. Vstup do zahrad je zdarma. A nádherné divadlo vám předvedou zejména v noci. Doporučujeme.

Zdroj náhledového obrázku: commons.wikimedia.org

 

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.