Auto

3 nenápadná auta, ve kterých se v klidu vyspíte

Spaní v autě je čím dál tím oblíbenější, ale s tím přichází také úskalí ve formě jeho menší a menší tolerance a sankcionování od místních autorit. V obytném autě s alkovnou jistě nenápadní nejste, i ale vcelku nenápadnou dodávku se střešním oknem není nijak náročné identifikovat. Pokud ale nepotřebujete komfort vnitřní sprchy a jde vám pouze o spaní, přinášíme seznam několika aut, ve kterých krásně splynete s okolím.

Volkswagen Caddy Kombi Maxi

Caddy je velmi oblíbený vůz, ve verzi Maxi je pak na spaní přímo stvořený – s délkou přes 4.8 metru nabídne v kufru 1650 litrů i bez sklopených sedaček, se sklopenými sedačkami pak přes 4 tisíce litrů – ideální na nenápadné kempování. Navíc si díky variabilitě Volkswagenu dokážete pořídit i s pohonem 4×4, takže dojedete i na hůře přístupná místa. Vrcholem je pak Caddy Alltrack s vyšší světlou výškou a térénními plasty. Libovolně jej pak lze samozřejmě doplnit o střešní stan.

Dacia Dokker

Kempová zástavba dá spoustu práce a málokomu se chce ji vytvářet do auta těsně před smrtí. Co ale dělat, pokud máte omezený rozpočet? Kvalitní camper postavíte klidně i do auta, které začíná na 230 tisících. A že to jde ukazuje několik videí z přestaveb těchto minidodávek. Tip: na bok si nechte udělat polep “l’électricien” a nevyhmátnou vás ani v hlavní sezóně v Hossegoru :-).

SsangYong Rexton

Výhodou spaní v terénnějším vozidle je bezesporu větší počet míst, kam se pomocí nich dostanete a nebudete tak úplně na očích.  Najít ale velké terénní auto s 4×4 za rozumnou cenu není úplně jednoduché. SsangYong Rexton je pak ideálním kandidátem – nabízí obrovský vnitřní prostor díky krabicovému tvaru, plnohodnotnou čtyřkolku i kopec výbavy. Nově se také oficiálně prodává v ČR, a tak je i kam s ním jezdit do servisu. Motor e-XDI o objemu 2.2 litru vás sice asi neoslní výkonem 133kW, který jej dostane na 100km/h za celkem dlouhých 12 sekund, na druhou stranu ale dokáže nabídnout i třeba redukci.

Příležitostné spaní v autě – jak ušetřit prostor a kvalitně se vyspat?

Klasický scénář – v létě jedete za známými, ale nemáte kde spát. Typickou matraci se vám do auta nechce dávat, protože zabere příliš místa a je nutné mít permanentně složené sedačky. Řešením může být nafukovací matrace s kompresorem – ta vám dovolí kufr i středně velkého auta proměnit v manželskou postel. Fíglem je v tomto případě větší nafukovací matraci nafoukat až rozloženou v autě, kdy se takto krásně dostane i do členitých prostor výplní dveří a vytvoří rovnou plochu. Kompresor do auta je pak šikovným společníkem – prodává se rovnou k matracím a většinou má i zpětný chod, takže ani skládání matrace zpět není problémem.

Sdílet

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *