Vánoční trhy ve Vídni – vše, co potřebujete vědět

Adventní čas se kvapem blíží a s ním i období, kdy se města obléknou do vánoční výzdoby a uspořádají trhy, kde můžete načerpat vánoční atmosféru. Kromě klasických českých měst, jsou oblíbené také vánoční trhy v zahraničí. Vzhledem k blízkosti českých hranic je Vídeň místem, které je českými turisty poměrně hojně navštěvováno. Vídeňské vánoční trhy jsou považovány za jedny z nejkrásnějších.

Které trhy navštívit?

Vídeň je velké město, a tak není divu, že trhy se nacházejí na několika místech. Asi nejznámější a nejnavštěvovanější jsou trhy na Radničním náměstí (Rathausplatz). Zde se nachází více než 100 stánků s vánočním zbožím a dětskými dílnami, kde vaše ratolesti mohou vyrobit vlastnoruční dárky například pro prarodiče. Za vidění stojí i vánoční vesnička u zámku Belvedere či vánoční vesnička na Maria-Theresian Platz. Okouzleni můžete být i vánočně vyzdobeným Pratrem či přepychovým prostředím zámku Schönbrunn.

Vlastním autem?

Spousta realitních kanceláří organizuje zájezdy, díky kterým mohou Češi navštívit vídeňské vánoční trhy na celý den. Zajištěna je cesta tam i zpět a cena se pohybuje kolem čtyř set korun za jednu osobu. Můžete si dát svařák, aniž byste řešili to, že budete muset řídit. Vzhledem k tomu, že z Brna do Vídně cesta trvá asi hodinu a půl, stále ještě hodně Čechů cestuje vlastním autem. V hlavním rakouském městě je dostatek záchytných parkovišť, kde se dá zaparkovat na celý den za 90 korun (v přepočtu). Celodenní jízdenka na MHD stojí kolem sedmi euro.

Jak je to s cenami?

Obecně panuje přesvědčení, že vídeňské vánoční trhy jsou o dost dražší, než ty v českých městech. Pravda, budete si muset trochu připlatit – za svařák a vánoční punče zaplatíte od sto korun a za jídla cca sto padesát korun (palačinky, polévky, klobásy či brambory). Pokud ale chcete zažít o trochu odlišnější atmosféru Vánoc než v českých městech, rozhodně stojí za to vídeňské trhy navštívit.