Kapverdy

3 tipy na podzimní exotickou dovolenou u moře

Podzimní měsíce už pomalu přinášejí chlad a ne příliš příjemné počasí. I proto se vyplatí vyrazit za sluníčkem někam do zahraničí. Jestliže zvolíte ty správné lokality, klidně si budete moci užívat i teplého moře. My se podíváme na některé zajímavé země, které tento luxus stále umožňují. V nabídce cestovní agentury Rudolf Reisen je jich velké množství. Společnost nabízí nejen obrovský výběr zájezdů od německých CK, ale i samostatné letenky, plavbu lodí a případně i přesně nakonfigurované zájezdy na míru. Kam tedy na podzim vyrazit?

Aruba

Kouzelný ostrov Aruba

Velmi oblíbené jsou například last minute zájezdy do Karibiku. Výbornou volbou je autonomní země Nizozemského království Aruba. Ta je součástí souostroví Nizozemské Antily, a to spolu s ostrovy Curacao a Bonaire. Jen pro zajímavost, nejvyšším bodem celé země se hora zvaná Jamanota s nadmořskou výškou 188 metrů nad mořem! Aruba nabízí především nádherné pláže a spousty sluníčka. Srážky jsou zde minimální, takže si můžete užívat opalování, anebo šnorchlování. Doporučujeme i výlet ponorkou až do hloubky 40 metrů.

Exotika na Kapverdách

U pobřeží západní Afriky se nachází souostroví složené z celkem 10 ostrovů. Kapverdy patří mezi velmi oblíbené turistické cíle, a to především díky tradičním bílým plážím a skvělým podmínkám pro vodní sporty. Hodně žádaný je ostrov Sal, na kterém najdeme dodnes pozůstatky po těžbě soli. Hlavně jezero Salinas v severovýchodní části ostrova je jasným dokladem přítomnosti tohoto nerostu. Moc hezký je ale i ostrov Boavista nabízející dlouhatánské pláže pokryté bílým pískem. Dovolená u moře je tady kouzelná.

Sahara

Když je Sahara na dosah

Země náhorních plošin a umírněného islámu. Přesně takto je možné charakterizovat Maroko. Stát rozkládající se v severozápadním cípu Afriky je typický pohořím Atlas, jehož velikány se tyčí až do výšky přes 4 000 metrů nad mořem. Většinou turisté vyráží do dvou žádaných oblastí, jimiž jsou Marrákeš a Agadir. Podívat se můžete i na písky slavné Sahary.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *