Koupaliště Veronika

Kýč za nízkou cenu: Termální koupaliště Veronika Rajec

Chcete se vrátit o 25 až 30 let v čase zpět do období komunismu? Asi ne! Pokud jste ale přesto takoví odvážlivci, máte možnost. Svou náruč totiž otvírá termální koupaliště Veronika v Rajce nedaleko Rajeckých Teplic. Než ale budeme popisovat tuto lokalitu, vyplatí zmínit, že sám název vypadá hrozivěji, než skutečnost. Pravda je ale taková, že návrat zde bych asi oželel. V čem tedy tkví hlavní charakteristiky tohoto koupaliště.

Na termálne kúpalisko Veronika Rajec zapomeňte

Pojem termální se k tomuto koupališti skutečně nevztahuje, jelikož na něm prakticky nic termálního není. Tedy alespoň ve venkovní části, která je ale dle mého názoru jediná. Za vstupné dáte u dospělého 7 eur a za děti nad 3 roky bude nutné dát 5 eur. Cena sice na Slovensko poměrně lidová, nicméně ne zcela odpovídající tomu, co budete moci prožít.

Vzhledu se oprosťte

Už na první pohled nevypadá areál nijak vábně. Při příjezdu minete hlídací bránu, která již dávno neplní svou funkci. Následně se dostanete na parkoviště, za které nebudete muset platit. Hlavní vstup nevypadá příliš vábně, což aspoň trochu vylepšuje přítomnost pizzerie. Když se dostanete na koupaliště, uhodí vás do očí několik sošek zvířat, které doslova chrlí kýč na všechny strany. Půjdete po staré betonové cestě a je třeba si dávat pozor na nohy. Podklad u samotných bazénů, který je zde několik, je na nohy ne příliš příjemný.

I přesto si můžete užívat

Pokud milujete tobogány a skluzavky, určitě si můžete užít. Nachází se zde velká skluzavka pro čtyři osoby, ze které budete vypuštěni několika plavčíky. Pravda je ale taková, že váš zážitek může zhatit pohled na tuto stavbu z boku, kde je vše jako na staveništi. Pilířům se o omítce může pouze zdát a pohozené věci ze stavby také nehovoří ve prospěch této atrakce. Co se týká jídla, je zde klasická jídelna jako za minulého režimu s jídly sice poživatelnými, nicméně za cenu, která rozhodně jejich kvalitě neodpovídá. Pokud můžete, návštěvu zvažte.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *