3 tipy na trasy pro in-line brusle

In-line trasy

Milujete in-line bruslení a nedovedete si představit volný čas bez této aktivity? Pak stoprocentně využijte těch nejznámějších in-line stezek, které se v České republice nacházejí. Že netušíte, které jsou ty nejlepší a stojí opravdu za to? Pak se začtěte do následujících řádků. Dáme vám totiž 3 tipy na trasy, jež se nacházejí v různých koutech naší země. Třeba se i vy dozvíte, že máte některou z nich v podstatě u nosu.

1. Rovinky v Račicích

Mnozí vyráží na kolečkové brusle pouze občasně, a tak nepotřebují trasy s nějakým náročným profilem. Pro takovéto bruslaře je optimální 5 kilometrů dlouhý okruh v Račicích. Nachází se hned vedle slavného veslařského areálu a s kopcem se při ježdění skutečně nesetkáte. Jsou tady pouze čtyři pravoúhlé zatáčky. Odpočinout si při jízdě můžete přímo na tribuně veslařského areálu, kde je situována i restaurace.

2. Dlouhá trasa kolem vsetínské Bečvy

Jestliže nepotřebujete tak hladký povrch jako v Račicích, ale raději byste spíše delší trasu, vydejte se do Beskyd. Cyklostezka podél Bečvy měří více než 30 km a v podstatě klesá z Velkých Karlovic až do Vsetína. Celá stezka v podstatě protne celkem 8 obcí. V každé je restaurace a také okolo trasy spousta odpočívadel a laviček. Výhledy na okolní kopce vás budou bavit.

3. Kouzelné Lipno

V zimě kolečka na brusle u Lipna nepotřebujete, jelikož lze bruslit přímo po hladině. V létě vede ale okolo přehrady skvělá stezka. Po pravém břehu Lipna pojedete zhruba 8 km a následně po levém až do Frymburka to bude cca 10 km. Na stezce je nejlepší fakt, že není nijak rovná, ale neustále se kroutí, takže si užijete jízdy v mírných zatáčkách. Zrádných míst je minimum a asfalt je opravdu hladký.

Nakupte si vybavení a vyrazte!

Chybí vám in-line brusle, chrániče anebo další výbava? Podívejte se na bauerhockey.cz a jistě si vyberete. Mají zde mimo jiné výstroj a výzbroj pro in-line hokej a další doplňky.

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.