6 tipů na výlet — zajeďte do Jihočeského kraje

Divci_kamen1

Léto pokračuje a s ním i potřeba jezdit na výlety, a to jak jinak než po České republice. V případě, že nevíte, co zajímavého navštívit na vlastní pěst, s rodinou, s dětmi nebo s kamarády, dnes vám poskytneme několik tipů na výlety a zaměříme se na jihočeskou lokalitu.

Dívčí kámen

Nedaleko zříceniny hradu Lichnice nad Lovětínskou roklí se nachází rulový skalní útes, která slouží jako záchytný bod a nazývá se Dívčí kámen. Na skále jsou vyryty dvě podkovy, které připomínají pověst o krásné panně Miladě.

Chlum u Třeboně

Zámek byl postaven v roce 1710 místo tvrze. Svou výstavní podobu získal v letech 1902-04, kdy budovu vlastnil František Ferdinand d’Este. Ale zámek ani park nejsou přístupné veřejnosti. Za pobytu Františka Ferdinanda d’Este byl hrad rozšířen o jedno patro a do parku byly začleněny sochy z 18. a 19. století. Po roce 1918 byl zámek využíván jako letní bydlení.

Schwarzenberská hrobka

Asi 1 km od třeboňského zámku, v prostoru parku na jihovýchodní straně rybníka Svět, se nachází hrobka Schwarzenbergů. O její vznik se zasloužil Jan Adolf II. Schwarzenberg a jeho choť kněžna Eleonora. Od roku 1784 jsou jednotlivci z rodu Schwarzenbergů pohřbíváni v rámci nedalekého hřbitovního kostela svatého Jiljí.

Schwarzenberská_hrobka
Schwarzenberská hrobka, Foto autor: Kralpilot

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Schwarzenbersk%C3%A1_hrobka_-_leteck%C3%BD_pohled_v%C3%BD%C5%99ez.jpg

Novohradské hory

Téměř nedotčená lokalita s obrovskými lesy, sluncem ozářenými kopečky, zurčícími potůčky a jezery odrážejícími tajemné soumraky. Netradiční a málo známé hory na jihu Čech spojuje síť cest a stezek, které spojují příjemná města. Novohradské hory zahrnují na území České republiky celkem 162 km2 a táhnou se kolem Nových Hradů, Benešova nad Černou, Dolního Dvořiště a Malont až k hranicím s Rakouskem.

Zámek Hluboká nad Vltavou

Zámek Hluboká je ideálním výletním cílem pro milovníky historie, beznadějného romantického nutkání a sportovních výkonů. Za svou současnou podobu vděčí zámek rodu Schwarzenbergů a často je označován za nejkrásnější zámek v České republice.

Chalupská slať

Chalupská slať leží v mělkém údolí Vydřího potoka v nadmořské výšce 910 m severně od Borové Lady. Kolem největšího rašelinného jezírka v rámci České republiky se vyvíjí rašelinná kleč, borovice blatka, suchopýr pochvatý. K jezeru, kde se tvoří plovoucí ostrůvky, vede krátká naučná stezka přes rašeliniště.

Zdroje info: cestovatelé.cz, kudyznudy.cz

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Divci_kamen1.jpg

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Schwarzenbersk%C3%A1_hrobka_-_leteck%C3%BD_pohled_v%C3%BD%C5%99ez.jpg

Náhledové foto: Wikimedia