Boston

Americký Boston, po stopách historie!

Jedno z nejvýznamnějších amerických měst. Ať se to již týká památek nebo samotné historie Spojených států. Navíc zde na vás dýchne evropská atmosféra. Dobře se tu totiž mísí, jak americká, tak evropská kultura. Najdete zde novogotické kostely, ale i ocelové gigantické mrakodrapy. Pojďme se tedy společně podívat na to, co vám může toto město – Boston – nabídnout.

Klíčové místo pro USA

Boston je určitě spjatý s nejen historií USA, ale také se samotnou existencí této federace. Právě zde se totiž odehrály klíčové okamžiky tohoto národa. Navíc Boston je také centrem vzdělanosti Severní Ameriky. Najdete zde Bostonskou univerzitu, jako i Harvard, který do bostonské aglomerace také patří. Boston je zajímavý také zvláštní mentalitou zdejších obyvatel. Například se zde konají každoroční schůze občanů, kde se rozhoduje, co se z daní pořídí. Ač jde o světové velkoměsto, jde o postup, jako v éře prvních osadníků. Nutno podotknout, že právě Massachusetts byl jednou ze 13 zakládajících kolonií Spojených států amerických.

Bostonská Cesta svobody

Zajímavá, avšak nikterak nelogická, je existence takzvané Cesty svobody. Právě zde v Bostonu se totiž začaly psát klíčové kapitoly cesty za americkou nezávislostí. Je dlouhá asi 4 kilometry. Podél ní pak jdete ve stopách významných osobností. Cesta spojuje 17 míst a na zemi jsou spojena tenkou červenou linií. Na této cestě můžete tak navštívit například Boston Common, což je vůbec nejstarší veřejný park. Byl založen v roce 1634, a za války to byl polní tábor britských jednotek. Dále se podíváte k budově Old State House. Zde došlo k takzvanému Bostonskému masakru.

Nejhezčí Boston je ten podzimní

Nejlepší podívaná pro turisty a návštěvníky Bostonu je asi na podzim. Boston je totiž obklopen nekonečnými lesy, tak typickými pro americký východ. Zbarvení této části krajiny na nabízí takové odstíny, které jsou pro Evropany unikátní. Určitě byste pak neměli chybět na vyhlídce C. L. Graham Wangam Overlook nebo navštívit místní jezera.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *