Ellmau: Zimní radovánky na úpatí Wilder Kaiseru

Ellmau

Víte, jak se jmenuje největší souvislý lyžařský areál v Rakousku? Jde o velké zimní centrum lyžařský svět Wilder Kaiser/Brixental. Jeho součástí je i obec Ellmau, která je položená v nadmořské výšce 820 m. Na své si tady přijdou prakticky všichni, kteří sem dorazí. Z tradičních zimních aktivit bychom mohli jmenovat třeba výlety na sněžnicích, curling, sáňkování a brázdění cca 55 km precizně upravených sjezdovek. Ty se nacházejí hned u Ellmau.

Lyžařské království ve Wilder Kaiser/Brixental

Svět okolo horských masivů Wilder Kaiser přímo ve středu Kitzbühelských Alp je kouzelný. Vždyť celá oblast nabídne přes 250 km sjezdovek. Vybudováno tady bylo více než 90 moderních lanovek a vleků. Jen restaurací se tady v rámci aprés-ski nachází přes 70. Jestliže vám ani to nebude stačit, můžete si přikoupit rozšíření nazvané Kitzbüheler Alpenskipass. Díky němu lze jezdit až na 704 km sjezdovek. A ceny? Jednodenní skipas zakoupený online vyjde dospělého na 51 eur. 5 denní vyjde na 2019 eur. Super skipas platný i ve třech ledovcových střediscích a dalších oblastech stojí na den 59 eur.

Lyžařská noc se svařákem a jiná lákadla

Après-Ski je tady skutečně výjimečné. Tradiční chaty, stánky s dobrotami a proslulé zdejší diskotéky určitě stojí za to navštívit. Taková noc se svařákem je skvělým lákadlem. Podívat se budete moci i na přehlídku roleb, které upravují místní pisty. Výbornou volbou je i snowtubing. Samozřejmě si budete moci užívat i wellness služeb a bazénů, jež jsou k dispozici ve zdejších ubytovacích kapacitách. Vynikající je především Kaiserbad Ellmau.

I milovníci běžek nepřijdou zkrátka

Celá oblast Wilden Kaiser je protkána více než 142 km strojově upravenými trasami pro běžkaře. Výborné je i napojení na trasy v blízkosti St. Johannu a Kitzbühelu. Moc hezkou běžkařskou magistrálou je ta vedoucí z Westendorfu do Brixenu. Přímo z Ellmau vede okolo 10 km tratí.

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.