Lyžovačka v Beskydech na přelomu roku: Kam vyrazit?

Ski Bílá

Konec roku se pomalu blíží, a jestli ještě nemáte plány, určitě můžete vyrazit lyžovat. Počasí sice není optimální, nicméně nejznámějších střediska už mají sněhu dostatek, a tak se můžete prohánět po sjezdovkách, které nebudou až tolik obsazené. Pokud jste z Moravy, nejspíše se vydáte do Beskyd. Která střediska jsou nyní v provozu, pro jaké lyžaře jsou určena a jaké jsou v nich ceny? Nepřestávejte číst, na všechny tyto aspekty se zaměříme podrobně v tomto článku.

Cítíte se? Pak jeďte na Bílou

Obec Bílá sice není nijak obrovská, nicméně může se pochlubit asi nejlepším skiareálem v Beskydech. Především severní svahy se čtyřsedačkou stojí za vyzkoušení. Vydat se dolů můžete závodnickou červenou FIS sjezdovkou nebo druhou červenou, případně i modrou. Délka tras se pohybuje okolo 1 kilometru. Jižní svahy s kotvovým vlekem a pomou jsou kratší, nicméně mají solidní sklon. Nejmenší lyžaři mají k dispozici lyžařskou školu. Na Silvestra pojedou sjezdovky přes den a večer se bude jezdit na jižních svazích. Cenově vyjde jeden den lyžování dospělého na 530 korun. Vydat se rady už můžete i na běžky do Mezivodí. Strojově ale trať dosud upravená není.

Bílá

Mezivodí pro méně náročné lyžaře

Když už je řeč o Mezivodí, tak tady se už jezdí taky. Sněhu tady mají přes 60 cm. K dispozici je prakticky jedna jediná stráň. Po té se lze vydat několika směry. Nejdelší sjezdovka je červená a měří 550 metrů. Celodenní lyžování tady vyjde na 370 korun. Svah je určen zejména pro méně náročné lyžaře a děti.

Sachova studánkaSachova studánka

Sachova studánka a Rališka

Tyto dva lyžařské areály se nacházejí ve směru na Slovensko na Bumbálku při jízdě od Rožnova pod Radhoštěm. Na oba narazíte ještě před odbočkou na Bílou a Mezivodí. Rališka nabízí čtyři sjezdové tratě v délce od 200 až 550 m. Lyžuje se tady za 360 korun na den. Svézt se tady můžete starší dvousedačkou. Sachova studánka je stejně jako Rališka určena spíše pro začátečníky a rekreační lyžaře. Lyžuje se tedy za 330 na den. Jednou z hlavních předností střediska je přítomnost vedlejší sjezdovky pro začátečníky. Výborná je i restaurace přímo pod svahem.

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.