Nejlepší výlety po Zlínském kraji

Kroměříž

Zlínský kraj toho má hodně co nabídnout. Dnes si představíme ta místa, která opravdu stojí za to navštívit, pokud se nacházíte v nejvýchodnější části naší republiky.

ZOO Zlín Lešná

Začneme klasikou. Pokud navštívíte Zlín, bylo by hříchem nepodívat se i do zdejší známé ZOO. Čím je tedy zrovna tato zoologická zahrada unikátní? Proč v rámci návštěvnosti patří mezi nejoblíbenější zahrady v Česku? Můžete zde vidět jak rozlehlé venkovní expozice, tak tropickou halu s názvem Yukatan. Nejčerstvější novinkou je expozice rejnoků. Tato expozice je průchozí, a můžete zde dokonce rejnoky krmit přímo z ruky. V areálu zoologické zahrady se nachází stylový zámek. Jak bylo již zmíněno, Lešná je otevřena po celý rok a to každý den. Otevírací hodiny se liší vzhledem k roční době.

Valašské muzeum v Rožnově

Rožnov pod Radhoštěm vám zase nabízí Valašské muzeum. Jde o areál v podobě valašské vesnice, s dřevěnými stavbami, tak typickými pro tento kraj. V hlavní letní sezóně se zde pořádá mimo prohlídek i mnoho jiných, doprovodných akcí. Jinak zde můžete vidět zdejší tradiční řemesla nebo zakoupit originální valašské výrobky. Skanzen je rozdělen do 4 částí. Jde o Dřevěné městečko, Mlýnskou dolinu, Valašskou dědinu a Sušák.

Kroměřížské památky UNESCO

Dalším místem bude Kroměříž. Toto město v sobě ukrývá arcibiskupský zámek a květnou zahradu. Unikátní květná zahrada je jedno z nevýznamnějších zahradních děl na světě. Jde o okrasnou zahradu ve francouzském stylu, respektive ji více charakterizuje přechod od renesančního k francouzskému stylu. Je otevřená přes celý rok, avšak nejhezčí bude určitě návštěva na jaře či v létě. Bez průvodce zde zaplatíte za rodinu 220 nebo 80 korun. Snížená sazba činí 60 korun za osobu.