Amsterdam jako město muzeí – víme, která nevynechat

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Nabídka je tu opravdu nepřeberná, při bližším průzkumu by se vám však do itineráře měly vejít alespoň čtyři – Van Gogh Museum, Dům Anny Frankové, Muzeum tulipánů a Židovské historické muzeum.

Zatímco do některých se vyplatí zakoupit si lístky předem, jiné nabízejí nejkrásnější pohledy na své sbírky spíše v odpoledních hodinách. Poradíme vám, jak zaručeně nešlápnout vedle.

Dům Anny Frankové – vzpomínka na holocaust

Jde asi o nejznámější turistickou památku tohoto typu ve střední Evropě. Dům Anny Frankové na Prinsengrachtu mapuje osudy židovské dívky, ukrývající se před nacisty. Přímo na místě si můžete prohlédnout vše, o čem odvážná Anna psala. Bývá tu plno v každou denní hodinu. Nejmenší nával bývá ve všední den hned ráno. Na jiný čas doporučujeme zakoupit si vstupenky předem. Celou dlouhou frontu u pokladny tak můžete s klidem přeskočit.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Židovské historické muzeum – nespravedlivě přehlížená památka

Patří do „stejného okruhu“ jako Dům Anny Frankové, a právě proto bývá mnohými průvodci spíše upozaďováno. Kolekce nabízených předmětů a dalších zajímavostí jsou však tak obsáhlé, že se ho určitě nevyplatí vynechat.

Van Gogh Museum – místo, které tak trochu klame názvem

I když mezi obdivovatele geniálního malíře právě nepatříte, neznamená to, že byste se tomuto místu měli vyhnout obloukem. Naopak. Vždyť k vidění jsou tu i obrazy dalších mistrů – Matisse, Moneta, Maneta a dalších. Nejklidnější prohlídku si užijete po třetí hodině odpolední, kdy se většina návštěvníků už odebere domů.

Muzeum tulipánů – povinná zastávka pro všechny

Mánie okolo těchto půvabných květů svého času položila na lopatky nejednoho bohatého kupce. Pokud chcete této historické epoše přijít tak trochu na kloub, nenechte si Muzeum tulipánů ujít – stejně jako blízkou květinovou tržnici. Můžete si odtud odvézt opravdu zajímavé kousky do zahrádky.

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.