sydney-363244_640

Austrálie láká turisty na finanční odměny

Na území Austrálie neskončil minulý rok příliš šťastně. Započaly totiž ničivé požáry, které naprosto zdevastovaly velkou část tamní jedinečné přírody a zahubily nespočet zvířat. Stát Victoria se i přesto snaží nalákat turisty tím, že do řek a jezer vypustí na tisíc ryb označených zlatými štítky a komu se jednu z nich podaří ulovit, poskytne finanční odměnu v nezanedbatelné výši. Milovníci rybolovu tak spojí příjemné s užitečným.

Dovolená zadarmo na území Austrálie

Pokud se stále ještě obáváte vyrazit na dovolenou do Austrálie, kterou koncem minulého a začátkem tohoto roku sužovala série ničivým požárů, stát Victora si pro vás připravil poměrně netradiční lákadlo. Do jezer a řek totiž plánuje vypustit více než tisíc ryb označených zlatými štítky, které mají samozřejmě hlubší význam. Každému rybáři, kterému se podaří označenou rybu ulovit, poskytne finanční odměnu ve výši dvou tisíc australských dolarů, což je v přepočtu na naši měnu asi 30 700 Kč.

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Na prvních deset šťastlivců, kterým se povede zlatou rybku odchytit, čeká odměna ještě mnohonásobně vyšší. Za jeden úlovek jim připadne rovnou deset tisíc australských dolarů, čili 153 tisíc korun. To už se přeci jen vyplatí zabalit prut a vyrazit na dovolenou, že ano? Když to vezmeme dopodrobna, tak pokud budete mít štěstí, můžete si tímto způsobem uhradit náklady za cestu i ubytování a dokonce vám ještě něco zbude.

Odstartování soutěže zatím nemá jasný termín

Rybářskou soutěž, kterou si pro turisty připravila organizace Victorian Fisheries Authority, už sice představila jasná pravidla, nicméně zatím nebylo určeno, kdy celá akce trvající jeden rok vlastně započne. Některá místa se po ničivých požárech dosud nevzpamatovala, takže je pravděpodobně, že na start si ještě budeme muset nějakou dobu počkat.

Zdroj úvodní náhledové fotografie: Pixabay.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *