Baguio: Místo, které je jako Filipínské letní sídlo

Baguio, město přezdívané jako „Letní hlavní město Filipín,“ je jedinečným turistickým cílem. Leží v severní části ostrova Luzon, v provincii Benguet, a je známé svou chladnou horskou atmosférou, která poskytuje úlevu od horka v níže položených oblastech. Tato destinace je oblíbená jak mezi místními obyvateli, tak mezi zahraničními turisty. Co všechno Baguio nabízí a proč byste měli toto město navštívit?

Historie a kulturní dědictví

Baguio bylo oficiálně založeno Američany v roce 1900 a rychle se stalo útočištěm pro ty, kteří hledali úlevu od tropického vedra. Město nese mnoho stop americké kolonizace, včetně ikonických budov jako je Mansion House, letní sídlo filipínského prezidenta, a Baguio Cathedral, která je dominantou města.

Kultura v Baguio je mixem tradic původních obyvatel a vlivů z kolonizace. Místní obyvatelé, známí jako Igorotové, si uchovávají své tradiční způsoby života a zvyky, které můžete zažít například na trhu nebo během místních festivalů, jako je Panagbenga, známý také jako Květnový festival. Tento festival je oslavou jara a květin a každoročně přiláká tisíce návštěvníků.

Přírodní krásy a aktivity

Jedním z hlavních důvodů, proč lidé navštěvují Baguio, je jeho přírodní krása. Město je obklopeno borovými lesy a nabízí mnoho možností pro turistiku, pikniky a jiné venkovní aktivity. Mezi nejznámější místa patří:

  • Burnham Park: Tento centrální park je ideální pro odpočinek, projížďky na loďkách nebo pikniky.
  • Mines View Park: Nabízí úchvatné výhledy na okolní hory a údolí.
  • Botanická zahrada Baguio: Skvělé místo pro milovníky flóry, kde můžete vidět různé druhy rostlin a květin.
  • Camp John Hay: Bývalá americká vojenská základna, která byla přeměněna na rekreační oblast s golfovým hřištěm, hotely a turistickými trasami.

Kulturní a kulinářské zážitky

Baguio je také známé svou bohatou kulinářskou scénou. Můžete zde ochutnat tradiční filipínská jídla, ale i pokrmy s unikátním místním twistem. Mezi nejoblíbenější patří:

  • Strawberry taho: Sladký dezert z tofu, tapioky a jahodového sirupu, který je v Baguio velmi populární.
  • Ukoy: Smažené placičky z krevet a zeleniny, které jsou skvělým street foodem.
  • Pinikpikan: Tradiční Igorotské jídlo z kuřete, které je speciálně připravované a velmi chutné.
Foto: Pixabay

Závěr

Baguio není jen o chladném klimatu a krásných výhledech. Je to místo s bohatou historií, kulturní rozmanitostí a přívětivými lidmi. Ať už hledáte dobrodružství v přírodě, kulturní zážitky nebo kulinářské dobrodružství, Baguio má co nabídnout. Pokud plánujete návštěvu Filipín, nemělo by toto horské město chybět na vašem seznamu.

Zdroje info: kudyznudy.cz, cestujeme.cz

Náhledové foto: Pixabay