Betlémská stezka ve Frýdlantu nabídne zajímavou podívanou

Betlém

Hledáte ideální tip na adventní výlet? Zastavte se ve Frýdlantu, kde je během adventu pro návštěvníky připravena Betlémská stezka. Objevte jedinečné kouzlo Vánoc během její prohlídky. A na co, že se můžete vlastně těšit? Na své si přijdou milovníci betlémů všech věkových kategorií. Zpříjemněte si předvánoční čas návštěvou tohoto krásného města i vy.

Betlém k Vánocům neodmyslitelně patří. Projekt, který vznikl ve Frýdlantu díky zapojení města i občanů, má návštěvníkům rozhodně co nabídnout. Město protkané Betlémskou stezkou je skutečným zážitkem.

 

Když betlémem žije celé město…

Betlémskou stezku si užijete díky téměř 50 zastávkám, které vás provedou městem. Betlémy zde najdete skutečně na každém rohu, a to ať už se bude jednat o veřejně přístupné objekty, výlohy obchodů, restaurací či kaváren. Do projektu se ale zapojila i řada místních občanů. Ve Frýdlantu to zkrátka během adventu žije.

 

BetlémZdroj: Pixabay

 

Abyste mohli zhlédnout všechny exponáty, bude se vám hodit originální mapka, kterou si každý návštěvník může vyzvednout v místním infocentru. Betlémská stezka bude veřejnosti přístupná až do 6. ledna, takže máte na výlet dostatek času. Ideální doba prohlídky je samozřejmě po setmění, ale pozor, např. připravená expozice na nádvoří radnice má omezenou otevírací dobu.

 

Největší lákadla Betlémské stezky

K unikátům trasy patří například Simonův pohyblivý betlém, který je umístěný v tradiční roubence. Je ručně vyráběný a disponuje i speciálním provázkovým pohonem. Veškeré součásti si mohou návštěvníci prohlédnout. Tento betlém se pyšní celkem 180 figurkami, z nichž 130 jich je pohyblivých. Celý betlém o umístěn na ploše čtyři krát dva metry. Rozhodně tedy stojí za návštěvu.

Každého návštěvníka rovněž zaujme i betlém s figurami v životní velikosti, který je umístěný na nádvoří místní radnice. V současné době je jeho součástí 18 figur. Kromě tradičních zde nalezneme i netradiční figury, které betlém ale velmi vhodně doplňují. Jedná se například o sousoší dětí či sochu psa.

 

 

Zdroj info: https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/navstevnici-frydlantu-se-mohou-pred-vanoci-projit-po-betlemske-stezce/2128127

Zdroj info: https://liberecka.drbna.cz/z-kraje/liberecko/28161-zarici-jeslicky-za-okny-i-ve-vyloze-ve-frydlantu-se-spojili-lide-a-vytvorili-betlemskou-stezku.html

 

Náhledové foto: Pixabay

 

Ráda cestuji a o své zážitky se podělím i s vámi.