Bohatá historie i mafiánský look – to všechno nabízí Palermo

Palermo

Palermo je hlavním městem autonomní oblasti Sicílie v Itálii. Je to největší město na Sicílii a má bohatou historii a živou kulturní scénu. Palermo bylo v průběhu staletí ovlivněno rozmanitými kulturami, což se odráží v jeho architektuře, umění, gastronomii a tradicích.

Palermská katedrála

Je hlavním kostelem města a kombinuje různé architektonické styly, od gotiky po baroko. V jeho interiéru jsou královské hrobky a krásné mozaiky. Jde o kousek Sicílie, který by vám neměl uniknout.

Normanský palác

Je to impozantní palác, který byl sídlem normanských králů a dalších panovníků. Vyniká u Palatinské kaple, klenotu byzantského umění s nádhernými zlacenými mozaikami.

Teatro Massimo

Je to jedno z největších operních divadel v Evropě a jeden ze symbolů města. Pro milovníky hudby a umění nabízí pestrý program show a komentované prohlídky. Rozhodně jde tedy o jedno z míst, které byste si v Palermu určitě neměli nechat ujít.

Ballarò Market

Je to jeden z nejstarších trhů v Palermu, kde si můžete vychutnat autentický sicilský život. Najdete zde širokou škálu čerstvých produktů, jako je ovoce, zelenina, ryby a koření.

Sicílie

Foto: Pixabay

Capo Market

Další oblíbený trh v Palermu, známý svou živou atmosférou a prodejem místních produktů, jako jsou sýry, uzeniny, olivy a řemeslné výrobky.

Oratorio di San Lorenzo

Je to malý barokní kostel, ve kterém se nachází velkolepé mistrovské dílo Caravaggia, „Narození Páně se svatými Františkem a Vavřincem“.

Kam se ještě vydat

Kromě těchto míst má Palermo pro turisty nachystány i četné paláce, kostely, zahrady a muzea, které stojí za prozkoumání. Můžete si také užít rušný noční život města a ochutnat lahodnou sicilskou gastronomii, která zahrnuje jídla jako těstoviny alla Norma, panelle (lívance z cizrnové mouky) a cassata (typický dezert).

Palermo je také známé svými oblíbenými slavnostmi a tradicemi, jako jsou Velikonoce a karneval. Během těchto oslav jsou ulice plné barevných průvodů a kulturních akcí.

Stručně řečeno, Palermo je město bohaté na historii, umění a kulturu, s pestrou turistickou nabídkou. Jeho architektonické dědictví, gastronomie a tradice z něj činí zajímavou destinaci k prozkoumání na Sicílii.

Zdroj: https://www.radynacestu.cz/magazin/palermo/, https://www.icesty.cz/palermo/, https://www.stoplusjednicka.cz/sicilske-palermo-kmotrovo-mesto-na-ohnivem-ostrove, https://www.idnes.cz/cestovani/kolem-sveta/pestry-svet-cestovani-tip-na-cesty-italie-sicilie-palermo-teatro-massimo.A211104_103811_kolem-sveta_taj, https://medium.seznam.cz/clanek/sicilske-palermo-top-15-mist-ktera-nesmite-vynechat-2466

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.