Bournemouth

Británie zcela jinak, než ji můžete znát ze starých vyprávění: Bohatství Bournemouth a jeho okolí

Když se řekne Británie, každý si představí upršený přeplněný Londýn, kde sluníčko vysvitne párkrát za měsíc a deštník nebo pláštěnka je tudíž nedílnou součástí každodenní existence. To však není jediná asociace, kterou si můžete utvořit. Ti z nás, kdo navštívili tuto nádhernou zemi a místa např. jižního pobřeží ví, že se tu k vidění nabízí pískem nebo kamenem zalité pláže, stejně tak jako nedostižná příroda s klenoty skal, útesů a zelených plání. V tomto článku bych se ráda věnovala konkrétně jednomu městu, nacházejícímu se na výběžku jižní Anglie.

Bournemouth

Toto město, spadající pod jihozápadní kraj Anglie zvaný Dorset je známý vysokým počtem turistů, studentů a stejně tak starších lidí, dožívajících si na tomto místě svá poslední léta. A co je vlastně důvodem? Je to pestré vyžití a také prostředí, které Bournemouth, jako součást světového dědictví UNESCO, nabízí. Pojďme ukojit vaši zvědavost a podívejme se na několik takových impozantností.

Písečná pláž a Pier

Když jsem poprvé navštívila tuto část Anglie, byla jsem ohromena dlouhou a širokou, především čistou pláží, která mimochodem patří mezi 10 nejkrásnějších pláží Evropy. Lidé si tam chodí odpočinout od každodenních starostí, popít pivečko (bez pěny) s přáteli a ti odvážnější jako já se otužují plaváním nad samotným kanálem La Manche. Slyšet ten nejkrásnější zvuk vln je možné na promenádě Pieru, kde se vlny rozbíjí o pobřeží a v noci se v těchto místech naskýtá jedinečný pohled rozsvícené pláže a hotelů postavených útesech.

Piere

Old Harry Rocks

Pokud se chcete cítit volní jako ptáci, je před vámi úkol vyšlápnout si cestičku ke křídovým skalám, dominujícím jižnímu pobřeží, tak zvaným Old Harry Rocks. Nejprve je třeba se nalodit na trajekt, který vás převeze ze Sandbankské pláže (část dobře známá díky nejdražším postaveným nemovitostem opravdu bohatých někdy i slavných lidí díky velmi vysoké ceně půdy) na ostrov Purbeck, kde můžete ze Studlandu zahájit svoji misi přímo až do nebeských výšin ke skalám.

Old Harry Rocks

Swanage

Pokud se stále ještě nevzdáváte a nabažili jste se pohledu na již zmíněné Old Harry Rocks, čeká vás chvilkami mírné, chvilkami prudké klesání. Jakmile se vymaníte z míst luk, plání a polních cestiček Purbecku, naskytne se před vámi neuvěřitelně nádherný výhled na celé městečko Swanage. Tomuto místu dominuje zvuk šumivých vln a zpěvavých racků, kteří si čas od času přilétnou pro nějaký ten kus drobečku. Pokud už vám vyhládlo, určitě nepohrdnete těmi nejlepšími rybami a mořskými plody z tamních vod stejně jako dalšími pochoutkami vypěstovaných přímo od místních farmářů.

Swanage

Harbour Heights Hotel

Z této krásné pohádky vás do reality vezme zpět autobus přímo ze Swanage opět na trajekt do Studlandu. Za několik okamžiků se budete nacházet v oblasti Sandbanks, kde svůj výlet můžete zakončit krásným výhledem z Harbour Heights Hotel na Poole přístav v přítomnosti lahodné kávy nebo anglického černého čaje a proslule známého dezertu scones.

SwanageAutorka článku: Eva Škraňková

Sdílet

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *